10. Międzynarodowy Festiwal Chórów „Gaude Cantem” im. Kazimierza Fobera

10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Chórów „Gaude Cantem" im. Kazimierza Fobera w Bielsku-Białej odbędzie się  w dniach od 16 do 19 października.
image Festiwal Gaude Cantem

program:

 

  • 16 października, czwartek, Sala NOT (ul. 3 Maja 10)

godz. 9.15–19.00 Warsztaty chóralne i seminarium dla dyrygentów

 

  • 17 października, piątek, Sala NOT (ul. 3 Maja 10)

godz. 9.15–13.00 Warsztaty chóralne i seminarium dla dyrygentów


Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki (ul. Wyspiańskiego 5a)
godz. 16.00–17.30 Przegląd Chórów Seniora

 

Kościół pw. św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej-Aleksandrowicach (ul. św. Maksymiliana 1)

Koncert inauguracyjny 10.  Międzynarodowego Festiwalu Chórów „Gaude Cantem”
Wolfgang Amadeusz Mozart – „Ave verum” KV 618
Jan Sebastian Bach – chorał „Jesus bleibet meine Freude”
z kantaty „Herz und Mund und Tat und Leben” BWV 147
Wolfgang Amadeusz Mozart – Msza koronacyjna KV 317
Wolfgang Amadeusz Mozart – Te Deum KV 141
Mirosław Gałęski – Śpiewaj radośnie
Wykonawcy: Połączone chóry Przeglądu Chórów Senior

(dwa pierwsze utwory)

Chór Męski Harfa z Bielska-Białej, Chór Mieszany im. Stanisława Moniuszki przy MDK w Czechowicach-Dziedzicach
Żywiecki Chór Akord z Żywca
Chór Mieszany Echo z Zebrzydowic
Misyjno-Bazylikowy Chór św. Grzegorza przy Bazylice o.o. Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach
Chór Mieszany Echo z Bielska-Białej
Polski Zespół Śpiewaczy Hutnik z Trzyńca (Czechy)
Chóry biorące udział w warsztatach chóralnych i uczestnicy seminarium dla dyrygentów chórów
(pozostałe trzy utwory):
Zespół Kameralny Absolwent z Katowic
Chór Mieszany Tutte le Corde z Gdowa
Chór Mieszany Hejnał Mazańcowice z Mazańcowic
Chór Podyplomowych Studiów Chórmistrzowskich
i Emisji Głosu z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
Soliści:
Joanna Korpiela-Jatkowska – sopran
Katarzyna Plewniak – alt
Paweł Brożek – tenor
Leopold Stawarz – bas
Bytomska Orkiestra Gorczyckiego
Dyrygują: Krzysztof Przemyk, Elżbieta Wtorkowska,
Benedykt Błoński
Prowadzenie koncertu: Andrzej Mróz „Czarny”

 

  • 18 października, sobota

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki (ul. Wyspiańskiego 5a)
godz. 11.00–15.00 Przesłuchania konkursowe

Koncerty popołudniowe

godz. 15.00 Kościół Wniebowzięcia NMP w Zebrzydowicach
godz. 15.30 Kościół pw. św. Jerzego w Jasienicy
godz. 16.00 Kościół pw. Najświętszej Rodziny w Małych Kozach
godz. 16.30 Kościół pw. św. Michała Archanioła w Wilkowicach
godz. 16.30 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej
godz. 16.30 Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Godziszce
godz. 17.00 Dom Pomocy Społecznej Dom Nauczyciela w Bielsku-Białej

 

  • 19 października, niedziela

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki (ul. Wyspiańskiego 5a)
godz. 8.00–13.00 Seminarium dla dyrygentów
godz. 15.00 Ogłoszenie wyników i koncert laureatów


organizatorzy:
Polski Związek Chórów i Orkiestr - Oddział w Bielsku-Białej
Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej


współorganizatorzy:
Urząd Gminy w Wilkowicach
Dom Kultury w Kozach
Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach
Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy
Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach
Parafia Wniebowzięcia NMP w Zebrzydowicach
Dom Pomocy Społecznej Dom Nauczyciela w Bielsku-Białej
FHU Theta – Krzysztof Mrowiec, BP Prezydent Travel





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz