3. Neo Fashion Jamboree

W dniach 16-18 maja wystartuje kolejna, trzecia już edycja Neo Fashion Jamboree. Festiwal organizowany jest we współpracy z Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej. Wyjątkowo w tym roku połączony będzie z ogólnopolską Nocą Muzeów.
image

Neo Fashion Jamboree nieprzypadkowo odbywa się w stolicy Podbeskidzia – Festiwal odwołuje się do bogatej włókienniczej historii naszego miasta, będąc godną kontynuacją tych tradycji. Co ważne, nie ogranicza się tylko do pokazów mody, ale daje szansę początkującym i nieznanym artystom z różnych dziedzin: projektantom, grafikom, fotografikom czy stylistom, poprzez organizowanie licznych warsztatów, wystaw i konkursów.

 

Od pierwszej edycji Festiwalu, czyli od 2011 roku, organizatorzy – Fundacja Play4designe i agencja Korporacja Stylu, stawiają na edukację zarówno artystyczną jak i biznesową, do której odwołuje się tegoroczne hasło przewodnie: Future Prosperity.

 

Future Prosperity

Tegoroczna edycja Festiwalu ma na celu przedstawienie możliwości rozwoju młodym artystom. Zgodnie z tym założeniem odbędą się m.in. warsztaty z przygotowania portfolio i promocji w social media, rysunku modowego, pokazy mody, wystawy, prezentacje filmów i happeningi. Tak jak w poprzednich latach, organizatorzy zaprosili do współpracy projektantów, osoby związane zawodowo ze światowymi luksusowymi markami w dziedzinie marketingu i PR-u oraz rozpoznawalne nazwiska w dziedzinie fotografii, filmu czy Visual Merchandisingu.

 

Moda na Muzeum

Festiwal zorganizowany zostanie w przestrzeni Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej: Zamku Książąt Sułkowskich oraz Starej Fabryce. Właśnie z powodu renowacji Muzeum Książąt Sułkowskich i zmiany ekspozycji w Starej Fabryce, termin wydarzenia przeniesiono na maj (poprzednie edycje odbywały się jesienią). Na zbliżającą się edycję do użytku zostanie oddany nowoczesny i przeszkolony dziedziniec Muzeum, na którym na którym m.in. zostaną przeprowadzone warsztaty z Natalią Kacper-Mleczak. Tegoroczna edycja połączona będzie z odbywającą się wtedy ogólnopolską Nocą Muzeów, która w Muzeum Historycznym przebiegnie pod hasłem „Moda na Muzeum”. Organizatorzy przygotowują z tej okazji wiele atrakcji, o których będziemy niebawem informować.

 

Konkurs: Dream Team

Po raz trzeci odbędzie się również konkurs Dram Team, skierowany do zespołów złożonych z: fotografa, wizażysty, fryzjera, stylisty, modela/​modelki. Jury oceniać będzie efekt ich pracy nad sesją zdjęciową (szczegóły oraz tematyka konkursu już wkrótce).

 

Zachęcamy do udziału w Festiwalu nie tylko miłośników mody, ale także wszystkich tych, których zainteresowania krążą wokół szeroko pojętej sztuki: grafiki, fotografii czy filmu.

 

http://neo-fashion-jamboree.com/

 

https://www.facebook.com/NeoFashionJamboree

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz