4. Konkurs „Współczesna Karpacka Rzeźba Ludowa w Kamieniu”

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej ponownie organizują Konkurs Współczesnej Karpackiej Rzeźby Ludowej w Kamieniu.
image

4. konkurs jest kontynuacją przedsięwzięcia artystycznego rozpoczętego w 2002 roku. Powodzenie zorganizowanego wówczas konkursu, z wystawą pokonkursową w Muzeum Nikifora w Krynicy, znalazło odzwierciedlenie w sugestii jurorów, aby konkurs, jako cenną inicjatywę ochrony karpackiego dziedzictwa kulturowego stał się imprezą cykliczną. Stąd jego kolejne edycje, odbywające się co sześć lat. Druga miała miejsce w 2008 roku, trzecia w 2014.

 

Do tegorocznego konkursu zostali imiennie zaproszeni wszyscy żyjący uczestnicy trzech poprzednich przeglądów rzeźby karpackiej oraz inni rzeźbiarze, wskazani organizatorom przez regionalne muzea i ośrodki kultury, także ze Słowacji.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom będzie mieć miejsce, zgodnie z tradycją, w Miasteczku Galicyjskim na terenie skansenu w Nowym Sączu, przy okazji wernisażu wystawy pokonkursowej pod koniec sierpnia lub na początku września bieżącego roku. Wystawa w dalszej kolejności zaprezentowana zostanie w Galerii Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, oraz w Muzeum Miejskim w Żywcu.

 

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, honorowym patronatem objął Starosta Nowosądecki, Pan Marek Kwiatkowski. Partnerami w konkursie są Muzeum Miejskie w Żywcu, Stowarzyszenie Twórców Ludowych w Lublinie oraz Stowarzyszenie „Magurycz” z Nowicy.

 

Regulamin konkursu dostępny jest w załączniku.

 

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz