4. Textile Art of Today

Do końca roku Starej Fabryce, oddziale Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, oglądać można wystawę nagrodzonych prac 4. Textile Art of Today.
image

Textile Art of Today, to cykliczna, międzynarodowa wystawa w formie konkursu, prezentowana w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Celem projektu jest ukazanie współczesnej tkaniny artystycznej jako dziedziny twórczej o dużym potencjale rozwiązań technologicznych. W selekcji prac szczególną rolę odgrywa innowacyjność rozwiązań formalnych, eksperymentowanie, przekraczanie granic znanych i tradycyjnych metod tkackich i tekstylnych.

 

Tematem przewodnim VI Textile Art of Today jest „ENVIRO and ART” zachęcający uczestników do refleksji nad ochroną środowiska, zmianami klimatycznymi i ich szkodliwym wpływem na planetę i społeczeństwo.

 

Triennale jest swoistym hołdem dla Boženy Augustínovej (1939-2005) wybitnej słowackiej artystki, która zajmowała się malarstwem, ilustrowaniem książek, plakatem, grafiką, a przede wszystkim tworzeniem tkanin, w których wełniane włókna łączyła z aplikacjami, tekstyliami, haftami, obrazami i fotografiami, stając się w ten sposób prekursorką techniki Arttex.

 

Organizatorem Textile Art of Today jest Stowarzyszenie Triennale Tkaniny Bez Granic ze Słowacji. Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej jest partnerem wydarzenia.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz