Andrzej Świetlik – „Zawsze można inaczej”

Galeria Fotografii B&B zaprasza na spotkanie na żywo online ze znakomitym artystą fotografikiem – Andrzejem Świetlikiem, jednym z twórców grupy Łódź Kaliska. W programie prezentacja zdjęć oraz dyskusja.
image fot. materiały organizatora

link do spotkania

 

Andrzej Świetlik

Jest samoukiem, czego nie kryje w wywiadach . Chciał pójść do liceum plastycznego, rodzina wymogła jednak naukę dającą „pewny fach”, czyli budowlankę. A tam była dobrze w wyposażona pracownia fotograficzna. W 1978 roku zdał egzamin w Związku Polskich Artystów Fotografików, odebrał dyplom i więcej już się budowaniem dróg i mostów nie zajmował.

Przeniósł się do Warszawy, zaczął fotografować gwiazdy estrady. Sesja z Grzegorzem Ciechowskim przyniosła najsłynniejsze bodaj zdjęcia Obywatela G.C. Fotografował Korę, Niemena, Soykę, Steczkowską, Grechutę, Geppert, ale i Depardieu, de Vito, Smarzowskiego, Kapuścińskiego, Brzezińskiego, Religę i innych.

Bywa artystą, jak kiedyś powiedział, zwykle wtedy, gdy pracuje wspólnie z kolegami z Łodzi Kaliskiej. Podejmuje różne tematy, ale najbardziej lubi fotografować ludzi – bo ich lubi.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz