„Boska!”

image

Dajcie się przenieść w tętniący muzyką świat Nowego Jorku. Do miasta, które nigdy nie zasypia. „Boska!” to słodko-gorzka komedia o „najgorszej śpiewaczce świata”, która mimo braku talentu i słuchu muzycznego zrobiła międzynarodową karierę. W roli głównej wystąpi Beata Olga Kowalska.

 

Florence Foster Jenkins nie przejmowała się krytyką, wierzyła w swój talent i mówiła: „ludzie mogą mówić, że nie umiem śpiewać, ale nikt nigdy nie powie, że nie śpiewałam”.

 

Sceniczna opowieść o tej autentycznej postaci dwudziestowiecznej kultury pokazuje, że nawet najbardziej szalone marzenia warto realizować.

 

W roli głównej - Beata Olga Kowalska - aktorka na co dzień grająca w teatrach muzycznych w Łodzi i Warszawie. Projekt scenografii przygotował Damian Styrna, projekcje – Eliasz Styrna, kostiumy – Anna Chadaj, choreografię – Iwona Runowska.

 

Spektakl wyreżyserował Paweł Szkotak, twórca Teatru Biuro Podróży, reżyser kilkudziesięciu spektakli teatralnych (w tym ostatnio takich tytułów jak „Eugeniusz Oniegin”, „Amadeusz”, „Opera za trzy grosze”).


Twórcy

Autor – Peter Quilter
Przekład – Elżbieta Woźniak
Reżyseria – Paweł Szkotak
Scenografia – Damian Styrna
Kostiumy – Anna Chadaj
Choreografia – Iwona Runowska

 

Obsada

Florence Foster Jenkins – Beata Olga Kowalska
Cosme McMoon – Grzegorz Margas
St Clair – Tomasz Lorek
Dorothy – Marta Gzowska-Sawicka
Maria – Wiktoria Węgrzyn
Pani Verindag-Gedge – Maria Suprun
Tancerz – Mateusz Wojtasiński
Tancerz – Karol Pruciak
Tancerka – Katarzyna Gocał
Tancerka – Flaunnette Mafa

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook