Dzien Dziecka w Galerii Bielskiej BWA

Warsztaty rozpoczynają się o godz. 12.00. Dzieci będą budowały i dekorowały przestrzeń do zabawy, wykorzystując mobilne, drewniane i tekstylne elementy. Równocześnie będą malowały drewniane parawany i podesty do siedzenia, szyły kolorowe chorągiewki na sznurki, poszewki na poduszki oraz sadziły rośliny. Warsztaty prowadzi Lucyna Wylon.
image

Przy użyciu prostych elementów i niewielkiej pomocy dorosłych, dzieci same zaprojektują i wykreują przestrzeń do zabawy, budując tym samym swój plac zabaw. I to nie jeden. Elementy służące do wykreowania placu będą mogły być przebudowywane w taki sposób, by mogła z nich powstać przestrzeń służąca np. do zabawy w teatr, sklep, wyspę piratów lub galerię sztuki. Może powstać także przyjazne miejsce spotkań.

 

Ideą warsztatów jest aktywne uczestnictwo dzieci w zabawie, a współdecydowanie o kształcie wymyślonej przestrzeni jest zarazem wyzwaniem i odkryciem; daje dzieciom poczucie, że tylko ich wyobraźnia decyduje jaką przygodę dziś przeżyją.

 

Tak wymyślona i wspólnie zrealizowana kolorowa przestrzeń – Wyspa Dzieci – nie zniknie od razu. Będzie służyła chętnym do zabawy w kolejnych dwóch dniach (do 3 czerwca włącznie) w godzinach 12.00–18.00. Zabawa będzie się odbywać pod opieką wolontariuszy, ale młodszym dzieciom muszą towarzyszyć ich dorośli opiekunowie. Elementy ruchomego placu zabaw zostaną później przekazane do dalszego użytku wybranej bielskiej placówce opiekuńczej.

 

Galeria zaprasza dzieci w wieku od 5 lat (dzieci do lat 10 powinny być pod opieką dorosłych).

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz