Dzień wolnej sztuki

Pięć, specjalnie wybranych dzieł, będzie można obejrzeć w Galerii Bielskiej BWA sobotę, 22 kwietnia podczas ogólnopolskiej akcji „Dzień wolnej sztuki”.
image Lightbox Małgorzaty Markiewicz z cyklu „Kwiaty”, fot. materiały prasowe organizatora

Prace pochodzą z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA, a pokazanie ich w „Dniu wolnej sztuki” pozwoli na głębszą refleksję, ale także swobodną rozmowę z merytorycznymi pracownikami galerii o wartości dzieł, ich historii, symbolice, odbiorze i wpływie na nasze życie.

Akcja ma uświadamiać, że muzea można zwiedzać bez żadnych kompleksów, a do oglądania sztuki nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza czy wykształcenie – mówi Zuzanna Stańska, organizatorka i pomysłodawczyni akcji „Dnia Wolnej Sztuki”.

 

Widzowie, którzy przyjdą w sobotę, 22 kwietnia o godz. 12.00 do Galerii Bielskiej BWA będą mogli zapoznać się z żartobliwą, ale i gorzką w wyrazie, pracą malarską Antka Wajdy „Ile jeszcze do końca?” z cyklu „Robotnicy z fabryki zderzaków", lightboxem Małgorzaty Markiewicz z cyklu „Kwiaty” oraz fotografią Zofii Kulik „Człowiek z flagą”, związaną z symboliką władzy i dominacji nad jednostką. Prezentowany będzie również drzeworyt sztorcowy Jadwigi Smykowskiej „Cieszyn”, nawiązujący do znanych osób w rodzinnym mieście artystki, a także dokumentacja performansu „Kwadrans poetycki z towarzyszeniem fortepianu i adapteru” (1967) jednego z pionierów takich działań artystycznych – Zbigniewa Warpechowskiego. Wszystkie prace, które Galeria Bielska BWA zaproponuje w „Dniu wolnej sztuki” różnią się ideą, tematyką i warsztatem, co zachęci do rozmowy i dyskusji.

 

Galeria Bielska BWA przyłącza się do „Dnia wolnej sztuki” po raz trzeci. W całym kraju akcja organizowana jest po raz siódmy (od 2011). W tym roku uczestniczy w niej 71 muzeów i galerii w 35 miastach.





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz