Dzień Wolnej Sztuki w Galerii Bielskiej BWA

Galeria Bielska BWA włącza się do ogólnopolskiej akcji społecznej „Dzień Wolnej Sztuki", która – organizowana rokrocznie od 2011 roku – ma na celu pokazać gościom muzeów i galerii inny od typowego sposób zwiedzania – wolny i refleksyjny, a także uświadomić im, że do obcowania ze sztuką wcale nie jest potrzebna specjalistyczna  wiedza czy wykształcenie.
image

W tym roku swój udział w akcji zadeklarowały 63 polskie instytucje kultury, które w kwietniową sobotę o godz. 12.00 zaproponują zwiedzającym skupienie się podczas jednej godziny na pięciu wybranych dziełach sztuki. Przy obiektach będzie można spotkać osoby motywujące do podjęcia samodzielnej refleksji nad dziełem, wskazujące tropy myślowe, zachęcające do dyskusji.

W galerii zaprezentowanych zostanie pięć dzieł z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA:
1. Bożena Grzyb-Jarodzka „Amanita", 2005, akryl, płótno
2. Barbara Konopka, „Mężczyzna – teraz to się leczy" z cyklu „Malavida", 2007, fotogram cyfrowy, fotografia barwna naświetlana laserowo, Dibond, pod pleksi
3. Paweł Matyszewski, z cyklu „Komplikacje 1", 2009, akryl, płótno
4. Andrzej Urbanowicz, „Źrenica", 1997, olej, płyta pilśniowa
5. Krzysztof Zarębski, „King OPA"; edycja 1/5, 2006/2013, wydruk solwentowy

W świat „wolnego" oglądania sztuki w Galerii Bielskiej BWA będą wprowadzać chętnych historycy sztuki, poloniści: Justyna Łabądź, Szymon Sojka, Paweł Ziegler.

 

Więcej informacji o akcji na stronie internetowej www.dzienwolnejsztuki.pl 
Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz