Dzień Wolnej Sztuki w Galerii Bielskiej BWA

Po raz kolejny Galeria Bielska BWA włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem Dzień Wolnej Sztuki. Zapraszamy na inne zwiedzanie wystawy sztuki: wolne, osobiste, refleksyjne, dające satysfakcję.
image Antoni Rząsa, Krzyże, cykl Oświęcim, fragment rzeźby, fot. materiały prasowe organizatora

Celem organizowanej rokrocznie od 2011 roku akcji społecznej jest ukazanie gościom muzeów i galerii innego od typowego sposobu zwiedzania – zwiedzania wolnego (Slow Art) i refleksyjnego, a także uświadomienie im, że do obcowania ze sztuką wcale nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza czy wykształcenie. Lepiej też obejrzeć mniej obiektów, ale za to móc się nad nimi zastanowić.

 

27 kwietnia 2019 roku o 12.00 Galeria Bielska BWA, podobnie, jak kilkadziesiąt innych muzeów i galerii na terenie całego kraju, przez godzinę będzie zapraszać widzów do bliższego kontaktu ze sztuką na podstawie wybranych dzieł, do rozważań i dyskusji. Tym razem będzie to pięć wybranych rzeźb Antoniego Rząsy, którego retrospektywna wystawa, w 100-lecie urodzin artysty, zostanie otwarta w Galerii Bielskiej BWA w przeddzień akcji Dzień Wolnej Sztuki.


Przez godzinę widzom towarzyszyć będą kurator wystawy oraz historycy sztuki z Galerii Bielskiej BWA – będą zadawać pytania motywujące do dialogu, podjęcia osobistej refleksji, szukania tropów myślowych do interpretacji dzieła, czy odkrycia jego historii, a przede wszystkim nabrania odwagi do samodzielnego szukania odpowiedzi.

 komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz