Finisaż 5. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych i aukcja dzieł sztuki na rzecz Ukrainy w Galerii Bielskiej BWA

W niedzielę 28 sierpnia w Galerii Bielskiej BWA odbędzie się finisaż wystawy, w czasie którego zaplanowano wyjątkowe wydarzenie: aukcję dzieł sztuki na rzecz pomocy Ukrainie.
image

Artystki i artyści z Bielska-Białej i okolic przekazali Galerii Bielskiej BWA ponad 40 unikatowych prac, całkowicie zrzekając się dochodu – każda złotówka z licytacji zostanie przeznaczona na wsparcie organizacji pomocowej w Ukrainie. Aukcja będzie zatem okazją, aby wzbogacić wystrój swojego mieszkania lub miejsca pracy o niepowtarzalne rzeźby, obrazy, tkaniny, grafiki czy fotografie, przy jednoczesnym wsparciu organizacji charytatywnej działającej w Ukrainie.

 

Aukcja rozpocznie się w niedzielę, 28 sierpnia 2022 roku o godz. 17.00 w Galerii Bielskiej BWA. Poprowadzi ją Janusz Legoń. Listę prac przeznaczonych do licytacji wraz z reprodukcjami można znaleźć na stronie galerii.

 

Przed aukcją, o godz. 16.00, kuratorka festiwalu Agata Smalcerz zaprosi wszystkich chętnych na oprowadzanie po wystawie w Galerii Bielskiej BWA. Wstęp jest bezpłatny.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz