Galeria Sztuki ROK dostępna dla zwiedzających od 1 lutego

Od 1 lutego można ponownie zwiedzać, w reżimie sanitarnym, Galerię Sztuki Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej. Do 19 lutego prezentowane tam będą prace uczestników 4. Konkursu „Współczesna Karpacka Rzeźba Ludowa w Kamieniu”, organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej.
image fot. materiały organizatora

Galerię można zwiedzać w dni robocze od godz. 10.00 do 15.00. Ekspozycję może jednocześnie oglądać 5 osób. Obowiązuje zakaz dotykania przez zwiedzających jakichkolwiek przedmiotów w Galerii, tj. eksponatów, gablot itp. Szczegółowy regulamin zwiedzania dostępny w załączniku.

 

4. Konkurs „Współczesna Karpacka Rzeźba Ludowa w Kamieniu” jest kontynuacją przedsięwzięcia artystycznego rozpoczętego w 2002 roku. Powodzenie zorganizowanego wówczas konkursu, z wystawą pokonkursową w Muzeum Nikifora w Krynicy, znalazło odzwierciedlenie w sugestii jurorów, aby konkurs, jako cenną inicjatywę ochrony karpackiego dziedzictwa kulturowego stał się imprezą cykliczną. Stąd jego kolejne edycje, odbywające się co sześć lat. Druga miała miejsce w 2008 roku, trzecia w 2014.

 

Więcej informacji na temat konkursu dostępne jest na stronie Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.

 

 

fot.  Szymon Karpiński/ROK

 

 

 


 

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz