„I tak się trudno rozstać” – koncert pamięci Marii Koterbskiej

W hołdzie dla niezwykłej bielszczanki w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się 18 marca koncert pt. „I tak się trudno rozstać” – widowisko z wykorzystaniem multimediów, niezwykłych strojów z tamtych lat, w atmosferze kolorowych jarmarków, kawiarenek, liryki i dowcipu najlepszych polskich twórców.
image

Przypomnienie czasów, w których żyła i śpiewała Maria Koterbska będzie nie tylko symboliczne, gdyż patronują temu wydarzeniu bliscy i przyjaciele artystki, potomkowie tych, którzy dla niej tworzyli, występowali na scenie, otaczali przyjaźnią i przesłali do Bielska-Białej swoje wsparcie dla tego fantastycznego pomysłu. Są to: Roman Frankl – syn Marii Koterbskiej, Agata Passent i jej Fundacja Okularnicy im. A. Osieckiej, Danuta Grechuta, Fundacja Ireny Kwiatkowskiej FiK, PIotr i Jaga Kofta z Fundacją „Pamiętajcie o ogrodach”, Fundacja Wasowscy oraz Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.

 

Na scenie wiele niespodzianek, mnóstwo wspomnień i gości, w tym gościa wyjątkowego, syna Marii Koterbskiej – Romana Frankla – aktora i piosenkarza. Nie zabraknie przebojów pani Marii, wspaniałych polskich piosenek A. Osieckiej, M. Grechuty, W. Młynarskiego, J. Przybory. Będzie i zabawnie („Jesteśmy na wczasach”), i lirycznie („List do matki”) i wspominkowo („Augustowskie noce”). Należy przypomnieć, że ta muzyczna podróż miała już swoją prapremierę 28 lutego b.r. w Klubie Metrum, przy aplauzie widowni, łzach wzruszenia, niekończących się bisach i na koniec owacji na stojąco. Opracowaniem muzycznym wszystkich utworów zajął się bielski muzyk, pianista, związany z grupą Lizard – Paweł Fabrowicz, projekt widowiska stworzyła i wyreżyserowała Agnieszka Szulakowska z Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. M. Koterbskiej, kostiumy aranżuje Victor de Baumont, a na scenie występują młodzi adepci sztuki wokalnej i aktorskiej, studenci szkół teatralnych, wokaliści, laureaci najważniejszych polskich konkursów piosenki, w tym wielu bielszczan.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz