Iza z Lasu „Kółka”

Do 28 sierpnia w Klubokawiarni Aquarium w Bielsku-Białej można oglądać wystawę „Kółka” autorstwa Izy z Lasu.
image Iza z Lasu, Kółka, olej, płótno, sklejka, śr. 50 cm, fot. materiały prasowe organizatora

Iza z Lasu to pseudonim artystki, która maluje obrazy nazywając je Kółka – zgodnie z tym, co przedstawiają. Malowane techniką olejną na specjalnie zagruntowanym podłożu, są zapisem emocji wyrażanych kolorem. Poza wielkim walorem dekoracyjnym mają bogate znaczenie, związane z symboliką koła, figury doskonałej.

 

Artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Architektury Wnętrz. Zainteresowana prostymi formami. Tworzy z tego, co jej najbliższe, przede wszystkim z drewna, liści, wełny, naturalnych tkanin.

 

Zamieszkała na polanie w Lesie. Po paru latach zaczęła odczuwać brak dynamiki. Cisza, spokój... brak punktu, który przykułby uwagę. Niby wszystko się zmienia, ale w codzienności niezauważalne. Ten stan wytworzył potrzebę koloru i ruchu. Zaczęły powstawać obrazy – kolorowe Kółka, które są poszukiwaniem... Nigdy nie wie jakie powstanie, zaczyna malować i szuka kolorów. Zestawienie jest nastrojem, emocją, odkrywaniem czegoś, co zaskakuje, co ją zaskoczy a zarazem dążeniem do doskonałości...

 

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz