Koncert: Chłopcy Kontra Basia

Zespół Chłopcy Kontra Basia zagra w Klubokawiarni Aquarium w Bielsku-Białej, 20 czerwca o godz. 20.00.
image Chłopcy Kontra Basia, fot. materiały prasowe organizatora

Chłopcy Kontra Basia to formacja, która za punkt wyjścia obrała sobie polską twórczość tradycyjną. Autorskie teksty powstają w oparciu o archiwalne nagrania oraz zapiski etnografów, tak aby oddawały stylistykę baśni czy też gawęd. Zespół założony w 2009, ma na swoim koncie trzy płyty. W trakcie koncertu zaprezentuje nagrania ze swojego najnowszego krążka: „O”.

To płyta-opowieść. „O” przywołuje dawne byty, zapomniane istoty, historie z morałem, dawną wizję świata. Motywy czerpane garściami z ludowych baśni i gawęd układane są w nowej kolejności, parafrazowane, przetwarzane lub stanowią bazę do zupełnie odrębnego snucia opowieści.

Rozsmakowani w minionej kulturze, Chłopcy kontra Basia ubierają słowa we współczesne kompozycje, nadając im aktualny wymiar i sens. Ubogacają swe dotychczasowe brzmienie w partie trąbek, ukulele, fortepianu. Dryfują pomiędzy archaicznie brzmiącymi melodiami a tanecznym groovem, eksperymentują z barwami, formą, brzmieniem. Pomimo minimalistycznego trzonu – śpiewu, kontrabasu i perkusji – starają się wciąż zachwycać i zaskakiwać – także samych siebie.

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz