Koncert laureatów 51. Żywieckich Godów

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej zaprasza do Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz na koncert laureatów 51. Przeglądu Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych „Żywieckie Gody” 2020. Koncert odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia o godz. 17.00. Wstęp wolny.
image Trzo Króle, fot. D. Kocemba/ROK B-B

Na scenie Kubiszówki będzie można zobaczyć i usłyszeć min.: Połaźniczki z kapeli Mała Jetelinka z Jaworzynki, Pastuszków, Trzo Króle, grupę śpiewaczą Wańcy z Wisły i Szlachciców z Suchego. Wystąpią również kapele Antoniego Gluzy ze Szczyrku i Beskidek z Bielska-Białej.

 

Żywieckie Gody to najstarszy i największy w Polsce konkurs grup kolędniczych, podczas którego prezentują się kolędnicy z terenu Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Makowskiego i pasma Babiej Góry.

 

Impreza pokazuje bogactwo, barwność i żywotność tutejszego folkloru, bożonarodzeniowych, noworocznych i ostatkowych tradycji. Świąteczny czas zawsze odczuwany był i przeżywany w wyjątkowy sposób, niósł atmosferę rodzinnego ciepła, radości, wspólnoty jak również zabawy w trwającym karnawale.

 

Żywieckie Gody przypominają kolędnicze i obrzędowe tradycje, pozwalają zanurzyć się głęboko w magiczny czas Bożego Narodzenia i po raz kolejny odczuć jego wyjątkowość.

 

 





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz