Koncert poetycko-muzyczny „Niebo złote Ci otworzę…”

Koncert poetycko-muzyczny „Niebo złote Ci otworzę…” w wykonaniu Artura Gotza odbędzie się w Książnicy Beskidzkiej 8 listopada o godz. 17.00. Akompaniament Dariusz Igielski.
image Artur Gotz, fot. materiały prasowe organizatora

„Niebo złote ci otworzę” to nastrojowy teatr piosenki, który łączy nostalgię i zadumę nad otaczającą nas rzeczywistością. Tytuł programu to fragment wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, do którego muzykę napisał 50 lat temu Zygmunt Konieczny specjalnie dla Ewy Demarczyk („Wiersze wojenne”). Podczas koncertu będzie można usłyszeć również wiersze wielkich polskich poetów Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza, Stanisława Wyspiańskiego (fragment „Wyzwolenia” i „Wesela”), Mirona Białoszewskiego (fragment „Pamiętnika z Powstania Warszawskiego”), Bolesława Leśmiana, a także piosenki Agnieszki Osieckiej, Bułata Okudżawy, Marka Grechuty oraz znane pieśni patriotyczne („Pałacyk Michla”, „Sanitariuszka Małgorzatka”), często w zaskakujących aranżacjach i oryginalnej, porywającej interpretacji.

 

Artur Gotz (ur. 12 sierpnia 1983 w Krakowie) – aktor teatralny, filmowy, a także wokalista. Na scenie występuje od jedenastego roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech spektaklach. W 2006 r. ukończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie – Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu (wydział lalkarski), wystąpił w dyplomie u Jana Szurmieja, pracę magisterską napisał na temat „Teatr piosenki Ewy Demarczyk”. Aktualnie związany jest z Teatrem 6. piętro w Warszawie (od 2013 r.), od września 2011 roku jest aktorem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz