Spotkanie promujące album „Gajdosze”

Fundacja Klamra zaprasza na spotkanie autorskie promujące album „Gajdosze”, które odbędzie się w Regionalnym Ośrodku Kultury w Bielsku-Białej 3 marca o godz. 18.00.
image Kapela Bukóń z Jabłonkowa: Otmar Kantor (gajdy), Dotrota Kurek (skrzypce), Daniel Drong (skrzypce), fot. Ewa Szymczyk

Album „Gajdosze” dokumentuje najdawniejszych i współczesnych muzykantów góralskich – gajdoszy z Beskidu Śląskiego, Beskidu Żywieckiego i Zaolzia. Książka ponadto zawiera dwie płyty CD, na których zamieszczone zostały nagrania gajdoszy z lat 1950–2014.

 

W trakcie spotkania autorzy książki, Katarzyna i Maciej Szymonowiczowie, opowiedzą o kulisach powstania albumu. Zaprezentują także najciekawsze historie beskidzkich gajdoszy, archiwalne fotografie i instrumentarium.

 

Podczas spotkania zagrają: Kapela Bukóń z gajdoszem Otmarem Kantorem z Jabłonkowa oraz gajdosz Sławek Wolny. Gościem specjalnym będzie Łukasz Golec z Fundacji Braci Golec.

 

Album wydany dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest udostępniony na stronie internetowej Fundacji Klamra.

 

 

 

 

 

powiązane organizacje pozarządowe:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz