Teatr Polski w Bielsku-Białej uruchamia platformę VOD

Na dobry początek premierowo i bezpłatnie 18 maja zaprezentowana zostanie „Fabryka sensacji Proszyk i Kachel”.
image fot. materiały organizatora

Nikt nie potrafi opowiadać o historii Bielska-Białej tak porywająco jak ta „spółka” – Jacek Proszyk i Jacek Kachel. Tym razem dwóch pasjonatów dziejów dwumiasta nad Białą odkrywać będzie tajemnice historii bielskiego teatru, który świętuje właśnie swój jubileuszowy sezon. Scena ta liczy sobie bowiem już 130 lat. 18 maja wyruszymy na wirtualną podróż w czasie do początków bielskiego teatru, w niezwykle atrakcyjnej, uteatralizowanej formie. Opowieść ubarwiona będzie anegdotami i unikatowymi materiałami archiwalnymi.

 

Wydarzenie będzie można zobaczyć online na platfomie VOD teatru (www.vod.teatr.bielsko.pl)– w poniedziałek o godzinie 19.00. Zalecana jest wcześniejsza rejestracja i zalogowanie się na platformie. „Fabryka sensacji Proszyk i Kachel" przetłumaczona zostanie na polski język migowy.

 

Nową platforma służyć będzie do prezentacji przedstawień i treści multimedialnych teatru. Będą to m.in. archiwalne i premierowe spektakle Teatru Polskiego. W serwisie znajdą się również nowe, ciekawe treści udostępniane płatnie. Pierwszą taką propozycją jest internetowa premiera spektaklu pt. „W górę!” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Będzie to pierwsza premiera Teatru Polskiego „w sieci” i taka, na której ilość miejsc nie będzie ograniczona liczbą foteli na teatralnej widowni.

 

Platforma umieszczona jest pod adresem www.vod.teatr.bielsko.pl. Rejestracja jest bezpłatna (wymaga jedynie potwierdzenia e-maila). Po zalogowaniu na platformę można zobaczyć listę wydarzeń i spektakli dostępnych online. Ponieważ spektakle (i inne treści) będą emitowane w określonych godzinach w danym dniu, bardzo ważne jest, aby zalogować się na platformę o właściwej porze.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz