„Waste/Taste of Time”

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej przedłużyło czas trwania wystawy „Waste/Taste of Time” Katarzyny Handzlik-Bąk oraz Seniha Çavuşoğlu do 30 maja 2021 roku. Ekspozycję można oglądać w Starej Fabryce – oddziale muzeum.
image

„Waste/Taste of Time” to wspólny projekt Katarzyny Handzlik-Bąk oraz Seniha Çavuşoğlu (Cypr), który jest realizowany od 2019 roku. W swojej twórczości oboje wykorzystują rzeczy porzucone, artefakty, którym nadają nową wartość – artystyczną. Ich działaniom towarzyszy przekonanie, że współczesna sztuka powinna poruszać temat nadmiaru i zbytku, który docelowo prowadzi do degradacji świata.

 

Katarzyna Handzlik-Bąk
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu; w 2013 roku uzyskała tytuł doktora sztuki. Zawodowo związana z Uniwersytetem Śląskim, prowadzi autorską Pracownię Sztuki Przedmiotu w Instytucie Sztuk Plastycznych. Jej twórczość skupiona jest wokół działań przestrzennych, asamblażu, ready mades oraz kolażu, zajmuje się również małą formą graficzną, w szczególności ekslibrisem.
Autorka kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, uczestniczyła w wielu międzynarodowych wystawach w Polsce, Europie i USA. Laureatka nagrody OscarUś w kategorii artysta (2016) przyznawanej przez studentów Uniwersytetu Śląskiego. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Deutsche Exlibris Gesellschaft.

 

Senih Çavuşoğlu
Urodzony w Pafos (Cypr) w 1969 roku Absolwent Uniwersytetu Gazi w Ankarze (Departament Sztuki i Rękodzieła). W 1996 roku uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie Hacettepe w Ankarze (Wydział Sztuk Pięknych). W latach 1998–2007 pracował jako wykładowca na Uniwersytecie Wschodnio-Śródziemnomorskim (Wydział Architektury, Katedra Architektury Wnętrz), a następnie na stanowisku kierownika Katedry Sztuk Wizualnych i Projektowania Komunikacji Wizualnej. Obecnie jest dziekanem Wydziału Studiów Komunikacyjnych i Medialnych na Uniwersytecie Wschodnio-Śródziemnomorskim.
Laureat krajowych oraz międzynarodowych nagród i wyróżnień, za swoje prace otrzymał m.in.: Nagrodę Główną WOUD2008 w 2007 roku (Światowej Olimpiady Projektów Miejskich)
w Międzynarodowym Konkursie Logo organizowanym w Iranie przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań nad Sztuką i Architekturą (International Art & Architecture Research Association, IAARA); w 2016 roku wygrał w Mediolanie 6. Edycję Nagrody A’ Design w kategorii Differently Abled and Seniors’ Assistance Design z projektem zabawki Woodle dla niewidomych dzieci.

 

 

 

 

__________________________________________________________________________________________

 

 

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz