Wystawa „Rotmistrz Witold Pilecki 1901-1948”

Książnica Beskidzka zaprasza na wernisaż wystawy „Rotmistrz Witold Pilecki 1901-1948”, który będzie połączony z prelekcją Moniki Bortlik–Dzwierzyńskiej z IPN Oddział Katowice.
image

05.09. 2016 r. – 30. 09. 2016 r. – wystawa pt.Rotmistrz Witold Pilecki 1901-1948 przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej

 

Rotmistrz Witold Pilecki był przedstawicielem pokolenia żyjącego pod zaborami, którego największym pragnieniem było odzyskanie niepodległości. Pokolenie, które wychowane w ciągle żywych tradycjach powstań narodowych ukształtowane zostało przez zawołanie Bóg-Honor – Ojczyzna. Witold Pilecki to jeden z największych bohaterów polskiego podziemia. Był jednym z najodważniejszych i najbardziej heroicznych bohaterów XX wieku.

 

Ekspozycja, składająca się z 30 paneli, przygotowana została przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie. Scenariusz opracował Jacek Pawłowicz (kierownik Referatu Edukacji Historycznej w warszawskim oddziale IPN) we współpracy z Zofią Pilecką-Optułowicz i Andrzejem Pileckim (dziećmi Witolda Pileckiego).

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz