„Rokcy Babloa”. Spektakl w ramach programu „Teatr Polska”

„Rokcy Babloa” to autorski spektakl Teatru Alatyr inspirowany filmem „Rocky” oraz biografią Sylvestra Stallone’a – obecnie gwiazdy i ikony Hollywoodu, kiedyś początkującego aktora dorabiającego jako bileter w kinie. To kolejne przedstawienie w ramach programu „Teatr Polska”.
image

Jego niskobudżetowy film bokserski, do którego scenariusz napisał w ciągu trzech dni, na 49. ceremonii wręczenia Oskarów, dostał 10 nominacji i 3 statuetki. Świat zakochał się w historii o pięściarzu – amatorze, który stanął do walki o tytuł mistrza świata z aktualnym championem. Hasło na plakacie filmu brzmiało: „Miał szansę jak jeden do miliona”. Stallone swoją okazję wykorzystał. Czy każdy może odnieść sukces na jego miarę? Fabuła, warstwa muzyczna, przebieg akcji i występujące w przedstawieniu postaci nie są przeniesieniem na scenę filmowego obrazu. Uwaga twórców skupia się na wpływie, jaki „Rocky” wywarł i wywiera na kino, społeczeństwo i poszczególnych ludzi – opowiadając własną, uniwersalną historię.

 

Program „Teatr Polska” ma na celu ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Teatr Reduta Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.

 

„Rokcy Babloa” Teatru Alatyr
występują:

  • Bartosz Budny jako Bartosz Budny
  • Michał Karczewski jako Michał Karczewski
  • Rafał Pietrzak jako Rafał Pietrzak

reżyseria: Jakub Kasprzak
scenografia i kostiumy: Adam Karol Drozdowski
muzyka: Paweł Jeleniewski i zespół Dla Kontrastu
produkcja: Paweł Klica

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz