Grzegorz Sztwiertnia „afterimages/powidoki”

Wystawa będzie pierwszą pełną prezentacją najnowszego cyklu Polskie miasteczka II/ Polish Village series II (2017–2019).
image G. Sztwiertnia, Łańcut 1A, z cyklu „Polskie miasteczka II”, 2017, olej na płótnie, fot. materiały organizatora

Cykl ten oparty został na reliefach Franka Stelli Polish Village series (1970–1974) oraz na okupacyjnych rysunkach Władysława Strzemińskiego. Bielska prezentacja składać się będzie z obrazów oraz dokumentacji przebiegu prac nad projektem. Ekspozycja zostanie wzbogacona o mniejsze realizacje tematycznie spójne z głównym cyklem i dużą przestrzenną in situ.


Projekt Polish Village series II/Polskie miasteczka II jest dofinansowany przez MKiDN.


Grzegorz Sztwiertnia (ur. 1968 w Cieszynie) jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych współczesnych polskich artystów wizualnych. Jego dorobek twórczy, opisywany wielokrotnie przez historyków sztuki, krytyków i kuratorów, zawiera znaczące realizacje na kilku odrębnych polach artystycznych dyscyplin: malarstwa i rysunku, obiektu i instalacji przestrzennych, wideo i nowych mediów. Jest laureatem wielu nagród, m.in.: nagrody indywidualnej Brązowy Krzyż Zasługi przyznanej przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (2017), nagrody im. Jana Cybisa przyznanej przez Okręg Warszawski ZPAP (2017), Brązowego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2018).

 

 

 

__________________________________________________________________________________________

 

 

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook