„Jestem Aki” w Banialuce

„Jestem Aki” Doroty Kassjanowicz w reżyserii Bartosza Kurowskiego to pełne ciepła i humoru przedstawienie o wkraczaniu dziecka w świat dorosłych.
image fot. materiały organizatora

Aki to owad, któremu rodzice nadali t-AKI-e imię, bo przecież skąd mogli wiedzieć, czy będzie „TAKI, czy może TAKI”. Pragnęli, by sam odkrył kim jest i w tym celu pozwolili mu wyruszyć w samodzielną podróż. W przedstawieniu najważniejszy jest motyw drogi i kolejne spotkania Akiego z mieszkańcami lasu, w trakcie których odważny owad poznaje różnorodność świata oraz dookreśla kim i jakim chce być w przyszłości. Poznając innych, poznaje siebie.

 

Podróż przez las, tak fascynująca dla Akiego, będzie równie fascynująca dla widzów i to nie tylko dzięki kolejnym niesamowitym spotkaniom. Spektakl pełen jest wartkich dialogów i mądrych puent. Przyjazną atmosferę lasu i jego mieszkańców tworzą pomysłowe lalki i maski oraz nastrojowa muzyka.

 

Spektakl opowiada o tym, że trzeba młodemu człowiekowi pozwolić samodzielnie odkrywać świat, bo tylko w ten sposób może się on dowiedzieć kim jest. To ciekawa, atrakcyjna, a zarazem pouczająca pozycja w repertuarze Teatru Banialuka, która młodemu widzowi pozwoli przeżyć wiele niesamowitych przygód, wiele się nauczyć, a dorosłemu zrozumieć świat dziecka i zobaczyć na nowo, ukazany w nieco satyrycznym świetle poplątany świat dorosłych.

 

Spektakl dla widzów od 3 lat.

 

„Jestem Aki”
Dorota Kassjanowicz


adaptacja i reżyseria: Bartosz Kurowski

scenografia: Klaudia Laszczyk

muzyka: Łukasz Matuszyk

obsada: Adam Milewski, Katarzyna Pohl (Koziara), Magdalena Obidowska, Małgorzata Bulska, Ryszard Sypniewski, Tomasz Sylwestrzak, Władysław Aniszewski, Włodzimierz Pohl

 

przedstawienie dla dzieci od 3 lat

czas trwania: 60 min

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz