„Księżniczka na ziarnku grochu” - najnowsza premiera w Teatrze Lalek Banialuka

Najnowsza premiera bielskiej sceny to adaptacja tajemniczej bajki Hansa Christiana Andersena o zmokłej przybłędzie, która mówi, że jest prawdziwą księżniczką.
image

Dlaczego Stary Król, słysząc pukanie do Bramy Miasta, sam idzie otworzyć? A czemu wcześniej wybredny Książę, który bardzo chciał się ożenić z księżniczką, szuka daremnie Prawdziwej Księżniczki?

Czym się różni Prawdziwa Księżniczka od innych księżniczek, które okazują się nie dość Prawdziwe? Czy tylko wrażliwością delikatnej skóry?

A ziarnko grochu, będące w istocie ziarnkiem prawdy – czym jest? Skrupułem sumienia, czy jeszcze czymś innym, dolegającym duszy i – jak się okazuje – wrażliwemu ciału?

Nasze przedstawienie nie odpowie pewnie na te pytania, ale – kto wie – może intuicja dzieci potrafi odczuć to, co jest najbliżej prawdy w odpowiedzi na nie.

Ciekawe, czy dorośli pamiętają jeszcze starą książkę „Baśnie” Andersena z Królową Śniegu na okładce, z ilustracjami J. M. Szancera? Ten dreszcz emocji przy poznawaniu kolejnych historii, oglądaniu obrazków?
Może leży gdzieś na półce w domu albo w bibliotece. Sprawdźcie. Tam jest nasza Księżniczka.

Siedmioro aktorów, delikatna muzyka, barwna scenografia i oczywiście lalki - oto klucz do opowiedzenia tej historii.
Chcemy, w poetycki sposób, zaciekawić i zauroczyć dzieci, uwolnić ich wyobraźnię i emocje.Subtelnie i konsekwentnie czarujemy i zapraszamy do wspólnego przeżycia opowieści o osobliwych ludziach,górze materacy i o maleńkim ziarnku grochu.

 

„Księżniczka na ziarnku grochu”

Hans Christian Andersen

inscenizacja i reżyseria: Bogusław Kierc

scenografia: Beata Tomczyk

muzyka: Jacek Wierzchowski

ruch sceniczny: Franciszka Kierc-Franik

obsada: Barbara Rau, Dominika Kaczmarek, Lucyna Sypniewska, Magdalena Obidowska, Maria Byrska, Ryszard Sypniewski, Władysław Aniszewski

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz