Lech Kotwicz – Mia100we gry i zabawy

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej zaprasza od 10 stycznia na wystawę prac Lecha Kotwicza.

Przez całe życie karmiłem się opowieścią, w której równoznaczną rolę odgrywa forma. Chociaż „robiłem w słowie”, z uporem pochylałem się nad strukturą, kompozycją, powtórzeniem (zapętleniem, fragmentem – przypadkowym lub reprezentatywnym, multiplikacją, lustrzanym odbiciem). Pisałem, rysowałem i czytałem, aż tu nagle… zostałem „artystą wizualnym”.Teraz ludzie mówią mi, że te prace wprawiają ich w dobry nastrój – są „inne” i „wywołują pozytywne wibracje”. Niech i tak będzie. Uroczyście ślubuję, że wszystkich chętnych zaproszę na wspólną przechadzkę (nie tylko 10 stycznia, podczas wernisażowych gier i harców, ale także w czasie trwania wystawy... i później). Mili Państwo, to chyba oczywiste, że zanim trafimy do centrum na wieczny odpoczynek, ruszymy na przedmieścia, żeby jeszcze ze 100 razy pobawić się w wesołym miasteczku.

Lech Kotwicz

 

 

 

Bielszczanin Lech Kotwicz (ur. 1970) jest absolwentem Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2002). Obok działalności literackiej i publicystycznej zajmuje się również rysunkiem satyrycznym. W ostatnich latach jego zainteresowania sztuką współczesną przybrały artystyczny wymiar w postaci autorskich realizacji w zakresie sztuk wizualnych.
Cykl obrazów graficznych (rysunek odręczny + digital) pod wspólnym tytułem Idziemy w Mia100 prezentowany był dotychczas w Bielsku-Białej podczas trzech wystaw indywidualnych: w Sali Wystawowej Domu Kultury Włókniarzy (2020), w części promocyjnej Galerii Akademickiej ATH (2021) oraz w Pubie Azyl.
Wystawa w Regionalnym Ośrodku Kultury jest prezentacją wcześniej niewystawianych prac.

 

 


 

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz