„Lettycja i lubczyk”. Premiera na małej scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej

Teatr Polski w Bielsku-Białej zaprasza 22 kwietnia na premierę spektaklu „Lettycja i lubczyk” w reżyserii Pawła Aignera.
image

Działanie lubczyku, zwłaszcza w postaci nalewki przyrządzonej według specjalnej, szesnastowiecznej receptury, może być naprawdę zaskakujące! Zioło będące nieodzowną ingrediencją magii miłosnej tym razem sprawia, że akcja zaczyna się komplikować, a nawet zmierzać w bardzo niebezpiecznym kierunku.

Bohaterki sztuki – Lettycja i Lotta to dwie ekscentryczne przyjaciółki, które zdaje się dzielić prawie wszystko. Jest jednak coś, co sprawia, że znajdują nić porozumienia – wspólna, starannie ukrywana przed światem pasja, pozwalająca im obu na ekscytującą ucieczkę od szarej rzeczywistości.

 

„Lettycja i lubczyk” to szalona komedia z wątkiem kryminalnym i ze zdecydowanie dominującym żywiołem kobiecym. Na scenie Barbara Guzińska, Jadwiga Grygierczyk i Maria Suprun oraz Grzegorz Sikora.

Paweł Aigner (reżyser), Piotr Klimek (autor muzyki) Magdalena Gajewska (scenografka) oraz Zofia de Ines i Iga Sylwestrzak (autorki kostiumów) to zespół twórców, który dał się już poznać bielskiej publiczności realizacją znakomicie przyjętego spektaklu „Cyrano de Bergerac”.

 

„Lettycja i lubczyk” to już trzecia, po „Czarnej komedii” i „Amadeusie” sztuka Petera Shaffera na scenie Teatru Polskiego.

 

 

„Lettycja i lubczyk”

Peter Shaffer

przekład – Gustaw Gottesman, Maja Gottesman
reżyseria – Paweł Aigner
scenografia – Magdalena Gajewska
kostiumy – Zofia de Ines, Iga Sylwestrzak
muzyka – Piotr Klimek

 

obsada:

Lettycja Douffet – Barbara Guzińska
Charlotta Schoen – Maria Suprun
Panna Framer – Jadwiga Grygierczyk
Pan Bardolph – Grzegorz Sikora

 

premiera: 22.04.2022

fot. Dorota Koperska, materiały organizatora

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz