Magda Ciszewska-Rząsa – Zemplen. Zima

Zimowe węgierskie pejzaże zaskakują ciszą, bezruchem, zamgleniem i bezkresna bielą.
image fot. materiały organizatora

Wystawa fotografii Magdy Ciszewskiej-Rząsy obejmująca prace powstałe podczas pobytu artystki w Zemplen na Węgrzech na przełomie lat 2010–2011. Cykl przedstawia pejzaże zimowe wykonane w okolicach Tokaju: u zbiegu Cisy i Bodrogu, na zboczach góry Tokaj, w okolicznych wioskach i na polach. Autorka często odwiedzała Węgry, ale bywała tam zawsze latem. Pierwszy pobyt zimą okazał się zaskakujący, ale jednocześnie inspirujący dla oka fotografa.

 

Pierwszy raz w życiu pojechałam do mojego małego raju zimą, ale okazało się, że kraj zasnął. Okutany w wilgotną, mroźną mgłę zastygł w bezruchu.

 

Magda Ciszewska-Rząsa – urodzona w 1972 roku w Warszawie. Absolwentka Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom w pracowni profesora Grzegorza Kowalskiego (1999). Od 1999 roku jest żoną Marcina Rząsy. Mama Franka, Heli i Marty. Mieszka i pracuje w Galerii Antoniego Rząsy w Zakopanem. Uczy też fotografii w Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Organizuje wystawy, spotkania autorskie, warsztaty artystyczne. Brała udział w plenerach i warsztatach artystycznych m.in. w Polsce, Szkocji, Belgii, Jugosławii, na Węgrzech i Norwegii.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz