Małgorzata Jankowska. W czerni mi do twarzy

Od 5 czerwca do 26 listopada w Galerii Sztuki Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej prezentowana będzie wystawa prac Małgorzaty Jankowskiej.

 

 

 

Małgorzata Jankowska – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku grafika (2013) oraz studiów podyplomowych w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa na kierunku scenografia (2018). Na co dzień pracuje jako specjalista rzemiosł teatralnych – plastyk w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej, gdzie wykonuje lalki, kostiumy i inne formy przestrzenne. Na wystawie zaprezentowane zostaną m.in. jej prace dyplomowe – grafiki z cyklu Raj utracony (UMK w Toruniu) oraz projekt scenografii i kostiumów do Sonaty Belzebuba Witkacego (ASP w Krakowie). W swoich pracach najczęściej porusza temat przeżyć wewnętrznych. Charakterem stawianych kresek stara się oddać emocje, opowiada o kondycji współczesnego człowieka, ludzkich koszmarach i marzeniach.

 

Ekspozycję można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00 w Galerii Sztuki ROK przy ul. 1 Maja 8 w Bielsku-Białej.

 

Wstęp na wystawę oraz katalog są bezpłatne.

 

Osoby odwiedzające galerię zobowiązane są do przestrzegania obostrzeń sanitarnych. W przestrzeni galerii może przebywać jednocześnie pięć osób, obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego.

 

 


 

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz