Michał Kliś „Na dziesiątym i pół piętrze”

Od 3 czerwca w Galerii Sztuki Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej prezentowana będzie rodzinna wystawa Michała Klisia „Na dziesiątym i pół piętrze”.

 

Pierwsze ślady na papierze i tekturze, które widz może oglądać na tej wystawie, powstawały w latach siedemdziesiątych minionego wieku. Rytuał ich tworzenia trwa do dzisiaj. Na dziesiątym i półpiętrze jest zawsze oczekująca pracownia z farbami, kredkami i papierem. Niech ta forma spotkania z talentami naszych dzieci oraz ich dzieci a naszych wnucząt będzie naszą wspólną radością, o której zawiadamiają Babcia Gosia z dziadkiem Michałem.

 

Kraina szczęśliwości w moim odczuciu to było beztroskie dzieciństwo, które dzieliłam wraz z moimi braćmi Łukaszem i Maćkiem. Na naszym dziesiątym i pół piętrze nigdy nie wiało nudą, co najwyżej potężnym wiatrem od Hulanki. Brzmi niedorzecznie, pomyślicie, ale nie zmyślam, bo takie zdarzenia naprawdę miały miejsce! Zresztą rodzeństwo potwierdzi! Wiatr halny o wielkiej sile czasem potrafił wybić szybę w oknie, co bywało przerażające, ale i podniecające zarazem […]. Gdy było już po wszystkim, Tata w celu uspokojenia nas wyciągał kartki iproponował, abyśmy to wszystko spróbowali narysować.

Joanna Rupik – córka M. Klisia

 

Michał Kliś „Na dziesiątym i pół piętrze”
Galeria Sztuki Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej
3 czerwca – 10 lipca 2022
poniedziałek – piątek, godz. 10.00 – 17.00

 

 

 

 


 

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz