Next Level w Bielskim Centrum Kultury

Trzydniowe, bezpłatne warsztaty, dla artystów hiphopowych organizuje 18-20 maja Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. W ramach programu Next Level poprowadzą je goście z USA: Raphael Xavier (taniec), Myster-E (MC), Phillipdrummond (Beatmaking) i Ms Yellow (Aerosol/Graffitti Art). Warsztaty zakończy koncert finałowy 20 maja o godz. 19.00 w Parku Słowackiego. Wstęp wolny.

 

Team Poland – Raphael Xavier, Myster-E, Phillipdrummond, Ms Yellow oraz liderka projektu A. Billi Free – jest częścią większej grupy Next Level, łączącej amerykańskich MC (mistrzów ceremonii), DJ-ów (disc jokeyów), beatmakerów i tancerzy hip-hop, którzy pragną stworzyć globalną społeczność poprzez kulturę hip-hop. Współpraca z lokalnymi artystami i występy dla publiczności mają promować międzykulturową wymianę twórczą.


Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej ogłosiło nabór do projektu Next Level w Bielsku-Białej. Next Level to inicjatywa Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych, Uniwersytetu Karoliny Północnej w Chapel Hill oraz Meridian International Center. Projekt w Polsce odbywa się pod auspicjami Ambasady USA w Warszawie.


Trzydniowe, bezpłatne warsztaty trwające 18-20 maja przez kilka godzin każdego dnia w czterech grupach poprowadzą:
hip-hop dance – Raphael Xavier,
Graffiti – Ms Yellow
MCing/rap – Myster-E
Edutainment Beatmaking – Phillipdurmmond.
Managerką rezydencji Next Level w Polsce jest wokalistka, MC, DJ-ka i beatmakerka – A. Billi Free.

 

Warsztaty adresowane są do osób w wieku 15-30 lat, taneczne do 30 osób, pozostałe warsztaty 10-20 osób, zajęcia odbędą się w godzinach: 18 i 19 maja w godz. 16.30-19.30 i 20 maja 16.00-18.00. Obowiązują zgłoszenia.


Aby się zgłosić do wybranej grupy, należy wypełnić formularz znajdujący się pod linkiem: https://www.bck.bielsko.pl/sites/default/files/media-folder/2022/next_level_participant_consent_pl_gg_formularz_zgloszeniowy_2.pdf i wysłać go do 13 maja do godziny 23.59 na adres: zgloszenia@bck.bielsko.pl. W tytule trzeba dopisać nazwę wybranych warsztatów (taniec, graffiti, MC, Beatmaking/DJ).


Zapraszamy wszystkie osoby – bez względu na narodowość - które mieszkają, uczą się lub studiują w Bielsku-Białej i okolicach, są w wieku 15-30 lat oraz posiadają średni lub wysoki poziom zaawansowania w technikach będących tematem warsztatów. Osoby niemieszkające w Bielsku-Białej i niezwiązane z miastem mogą aplikować, jednak organizator nie zapewnia noclegu. Warsztaty odbędą się w języku angielskim, wymagana jest podstawowa znajomość języka angielskiego, na miejscu obecny będzie tłumacz wspomagający ewentualnie trudniejsze kwestie – zapraszają organizatorzy Next Level.


Projekt zakończy koncert zaplanowany 20 maja o godz. 19.00, na specjalnej scenie umiejscowionej w namiocie obok BCK. Wydarzenie będzie połączone z Jam Session oraz bitwą taneczną. Grupa graffiti będzie pracować pod okiem Ms Yellow, na terenie Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej powstanie mural.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz