„Ojczyzna” w Banialuce

Przedstawienie „Ojczyzna” w reżyserii Agnieszki Błaszczak w przystępnej formie zabawy podejmuje temat ojczyzny, tożsamości oraz naszego znaczenia i roli w społeczeństwie. Od 24 maja w Teatrze Lalek Banialuka.
image fot. Marek Ziarko, materiały organizatora

Przestrzeń sceniczna przedstawienia została zaaranżowana w niecodzienny sposób dzięki czemu młodzi widzowie znajdują się w bezpośredniej bliskości aktorów i mają możliwość z bliska obserwować działania sceniczne. Główne elementami przedstawienia: kostium, przestrzeń gry, scenografia, gra, ruch i dźwięk odwołują się do figur geometrycznych i dziecięcych zabaw.

 

Przedstawienie podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie czym dla dziecka jest ojczyzna. Używając olbrzymich klocków aktorzy budują rozmaite formy-krajobrazy, które w przystępny sposób ilustrują abstrakcyjne pojęcia m.in. takie jak: moje, twoje, przyjaźń, lęk strach, radość.

 

W przedstawieniu nie ma tradycyjnej fabuły. Jednak prezentowane sceny układają się w całość prowadzącą młodych widzów od skupienia się na sobie jako jednostce poprzez rozmaite relacje z otaczającymi nas ludźmi, do szerszego spojrzenia na otaczający nas świat.

 

Forma gry i zabawy, która jest podstawowym narzędziem budowania przedstawienia sprawiają, że młodzi widzowie z łatwością interpretują poszczególne budowle i łatwiej odgadują ich abstrakcyjne znaczenia.

 

 

Przedstawienie dla widzów od 6 lat.

 

„Ojczyzna”

Krystyna Miłobędzka

reżyseria: Agnieszka Błaszczak
scenografia: Joanna Kubik
muzyka: Paweł Rychert
ruch sceniczny: Jan Grządziela

aktorzy: Dominika Kaczmarek, Katarzyna Pohl , Piotr Tomaszewski, Radosław Sadowski

 

premiera: 24 maja 2019

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook