„Pół żartem, pół sercem"

Teatr Polski w Bielsku-Białej zaprasza na premierowe pokazy „Pół żartem, pół sercem”, komedii Kena Ludwiga, inspirowanej filmowym przebojem lat 50., w reżyserii Witolda Mazurkiewicza.
image

Komedia inspirowana filmowym przebojem lat 50., „Pół żartem, pół serio” Billy’ego Willdera, w gwiazdorskiej obsadzie, z Marilyn Monroe, Jackiem Lemmonem i Tonym Curtisem.

 

Bohaterami są dwaj bezrobotni aktorzy, którzy zarabiają na życie chałturzeniem na prowincji, prezentując za marne grosze znudzonej publiczności „Sceny z Szekspira". Jednak pewnego dnia na horyzoncie pojawia się szansa odmiany ciężkiego losu. Kiedy dowiadują się, że sędziwa milionerka poszukuje zaginionych przed wielu laty siostrzenic, aby przekazać im w spadku swoją fortunę, postanawiają wykorzystać swoje aktorskie możliwości. Plan jest prosty, ale jak to w komedii (i w życiu) wszystko zaczyna się komplikować.

 

Światowa prapremiera sztuki amerykańskiego dramaturga, scenarzysty filmowego i telewizyjnego Kena Ludwiga „Pół żartem, pół sercem” odbyła się w listopadzie 2002 roku w Teatrze Powszechnym w Łodzi, w reżyserii Marcina Sławińskiego. Już rok później komedię Ludwiga w realizacji tego samego reżysera mieli okazję oglądać także bielscy widzowie. Czas na nową wersję teatralno-kinowego przeboju, w nowej obsadzie i reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

 

„Pół żartem, pół sercem" („Leading Ladies")

Ken Ludwig
przekład – Elżbieta Woźniak
reżyseria – Witold Mazurkiewicz
scenografia – Damian Styrna
kostiumy – Barbara Guzik
muzyka – Piotr Klimek
ruch sceniczny – Mateusz Wojtasiński

obsada:

Jack – Michał Czaderna
Leo – Grzegorz Margas
Audrey – Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt
Bobby – Mateusz Wojtasiński
Doktor – Grzegorz Sikora
Meg – Oriana Soika
Duncan – Sławomir Miska
Florence – Maria Suprun
Prezes Automobilklubu, Pracownik techniczny, Konduktor, Pokojówka, Posłaniec z telegramem, Policjant w cywilu, Murzyn Kamerdyner – Kazimierz Czapla

 

premiera: 06.03.2021

 

fot. Joanna Gałuszka, materiały organizatora

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz