Program mikroprojektów dla społeczności lokalnej Beskidzkiego Obszaru Kulturowego 2018

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej ogłasza konkurs mikroprojektów dla społeczności lokalnej.
image

Program jest adresowany do osób indywidualnych, w tym osób, które reprezentują grupy nieformalne lub stowarzyszenia z terenu Beskidzkiego Obszaru Kulturowego, który obejmuje swoim zasięgiem powiaty bielski, cieszyński i żywiecki oraz miasto Bielsko-Biała.


W ramach realizacji projektów przewiduje się dofinansowania działań takich jak np.: archiwizacja i dokumentacja dziedzictwa kulturowego, organizacja warsztatów, wykładów, kursów, szkoleń, nauka gry na instrumentach oraz posługiwania się gwarą, koncerty muzyki tradycyjnej i wystawy sztuki ludowej oraz zadania inspirowane tradycyjną twórczością.


W finansowaniu zadań dopuszcza się także zakup środków trwałych takich jak np.: instrumenty muzyczne, stroje ludowe, narzędzia, oraz druk wydawnictw i publikacji.


Na realizację projektów Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej przeznacza kwotę 30 000 zł. Wnioski można składać do 14 września.


Szczegóły konkursu oraz regulamin i formularz aplikacyjny do pobrania na stronach: rok.bielsko.pl, oraz silesiakultura.pl.

 

 

 

 


 

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz