Proste formy. Waldemar Lesiak

Do 29 września w Starej Fabryce dostępna jest monograficzna wystawa „Proste formy, Waldemar Lesiak”, na której prezentowane są autorskie projekty i prototypy najróżniejszych form sztuki użytkowej.
image fot. materiały organizatora

Waldemar Lesiak ur. 1945 r. w Dąbrowie Tarnowskiej. W 1966 r. ukończył Technikum Budowlane w Bielsku-Białej. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, studiował na Wydziale Architektury Wnętrz. W 1972 r. uzyskał dyplom w Katedrze Wystawiennictwa pod kierunkiem prof. Leszka Wajdy. Od 1972 r. należy do ZPAP Okręg Bielsko-Biała, w którym aktywnie uczestniczy do dziś.


W latach 1974-87 projektował wnętrza użyteczności publicznej w Bielsku-Białej (m.in. Galeria ZPAP; sklep Telimena) oraz na Śląsku. W późniejszym czasie poszerzył działalność o wykonywanie witraży.

 

Od 1995 r. prowadzi firmę L-Projekt, która współpracuje z muzeami na terenie całej Polski w zakresie projektowania i realizacji gablot muzealnych oraz ekspozycji. Pracował m.in. dla Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum Archeologicznego w Krakowie, Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum Opactwa Benedyktyńskiego w Tyńcu.

 

Od 2012 r. poza wspomnianą działalnością projektuje i wykonuje prototypy mebli oraz elementy wyposażenia wnętrz.

 

Mieszka i pracuje w Bielsku-Białej.

 

 

__________________________________________________________________________________________

 

 

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz