„W górę!”. Premiera online w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej

Choć Teatr Polski w Bielsku-Białej już w najbliższą sobotę przyjmie pierwszych widzów, to najnowsza premiera bielskiej sceny odbędzie się 13 czerwca na powstałej niedawno platformie VOD. Ta widownia nie ma ograniczeń ilościowych! Na tą okazję zespół przygotowuje coś specjalnego – polską prapremierę spektaklu „W górę!” na podstawie tekstu Petera Quiltera, autora tak lubianej „Boskiej!".
image Teatr Polski w Bielsku-Białej, fot. materiały organizatora

Sam, Daniel i Tony wybierają się na dwudniową górską wycieczkę. Każdy z mężczyzn niesie ze sobą kamień upamiętniający ich niedawno zmarłego przyjaciela, Garetha. Chcą umieścić kamienie na szczycie góry. Zanim tam dotrą, wspólna wędrówka staje się wyboistą, wzruszającą, a przede wszystkim przezabawną podróżą przez wspólne doświadczenia, problemy damsko-męskie i mnóstwo tzw. życiowych spraw.

 

W realizację zaangażowani są znakomici twórcy – reżyseruje Witold Mazurkiewicz, autorem scenografii jest Damian Styrna, kostiumów – Barbara Guzik, a muzyki – Wojciech Myrczek. W obsadzie zobaczyć będzie można Piotra Gajosa, Rafała Sawickiego i Tomasza Lorka.

 

„W górę!”

Peter Quilter
przekład – Bartosz Wierzbięta

reżyseria – Witold Mazurkiewicz
scenografia – Damian Styrna
muzyka – Wojciech Myrczek
kostiumy – Barbara Guzik


obsada:

Daniel – Piotr Gajos
Sam – Rafał Sawicki
Tony – Tomasz Lorek

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz