„Ocalić od zapomnienia. Twój Karol Wojtyła – Nasz Jan Paweł II” – konkurs rzeźby i malarstwa na szkle w 100. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II

Gminna Biblioteka Publiczna w Wilkowicach zaprasza do wzięcia udziału w konkursie rzeźby i malarstwa na szkle z okazji 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. Prace należy zgłaszać do 16 października br.
image Jan Paweł II

Szanowni Państwo, Szanowni Twórcy,
oddajemy w Wasze ręce zaproszenie do wzięcia udziału w naszym corocznym konkursie rzeźby i malarstwa na szkle, który w tym roku organizujemy pod tytułem "Ocalić od zapomnienia. Twój Karol Wojtyła - Nasz Jan Paweł II" - konkurs rzeźby i malarstwa na szkle w 100. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II.
Sejm ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. 18 maja 2020 r. obchodziliśmy stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II, "naszego wielkiego rodaka zasłużonego w walce o wyzwolenie Polski spod jarzma komunizmu".
Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy. "Jego zdecydowane upominanie się o prawo naszej ojczyzny do wolności wśród narodów Europy, Jego praktyczna obrona praw naszego narodu uczyniły Ojca Świętego najważniejszym z ojców niepodległości Polski. W czasie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 r. rozpoczął się proces, który zaowocował powstaniem Solidarności, wyzwoleniem narodu spod panowania komunizmu i odbudową jedności Europy. Dla nas, Polaków, pontyfikat papieża Polaka ma więc znaczenie szczególne" - czytamy w uchwale sejmowej.
Podkreślono w niej, że w nauczaniu Jana Pawła II znajdujemy to, co w naszych dziejach najważniejsze. "Jego postawa, Jego nauczanie są głęboko wrośnięte w dzieje naszego narodu. Ojciec Święty nauczał, jak bardzo od uznania godności człowieka, od przestrzegania jego praw, od umiejętności dialogu i przebaczenia, od budowy ładu społecznego na prawdzie, wolności i sprawiedliwości, od szacunku dla każdego człowieka, od obrony każdego życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, od poszanowania rodziny i naturalnej więzi międzyludzkiej, od budowania cywilizacji miłości, jak bardzo od tego wszystkiego zależą szanse społeczeństw i rozwój oraz pokój, zarówno wewnętrzny, jak i międzynarodowy" - zaznaczono.
Szanowni Państwo, Święty Jan Paweł II był człowiekiem pokoju i nadziei. Był człowiekiem zarażającym swoją pogodą ducha i niezłomnością poglądów. Jego umysł wypełniały jednak nie tylko religia, etyka i filozofia, zachwycała Go również twórczość człowieka: muzyka, literatura, sztuka szeroko rozumiana… To On powiedział:
"Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość".
Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich dorosłych Twórców profesjonalnych i nieprofesjonalnych, którzy rzeźbą lub obrazem na szkle utrwalą postać naszego wielkiego Świętego!
Serdecznie zachęcam do zapoznania się z Regulaminem konkursu. Czekamy na Państwa dzieła do 16 października tego roku.

 

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne w załącznikach.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz