Blues prosto z USA zabrzmi w Imielinie!

Duży może więcej – głosił popularny niegdyś slogan reklamowy. Dom Kultury „Sokolnia” w Imielinie pokazuje, że mały ośrodek też daje radę. Podczas „Imielin  Blues Festival” – po raz pierwszy w jego historii – wystąpią amerykańscy artyści: Sean Carney, Shaun Booker oraz Khalif Wailin' Walker. Festiwalowe koncerty już 19 i 20 listopada. 
image fot. materiały prasowe

Artyści tegorocznej edycji:

Gitarzysta, dziennikarz muzyczny, DJ i promotor w jednej osobie, czyli Sean Carney oraz wokalistka Shaun Booker pochodzą z Columbus w stanie Ohio. W 2007 roku Carney zwyciężył w prestiżowym konkursie International Blues Challenge, zdobył także nagrodę im. Alberta Kinga dla najlepszego gitarzysty. Booker również zaznaczyła swoją obecność w tej imprezie. Duet od kilku lat z powodzeniem koncertuje w USA i Europie, prezentując kompozycje ze wspólnej płyty „Blue Plate Special”. W tym roku po raz pierwszy przyjadą ze swoją muzyką do Polski.

Khalif Wailin' Walker to z kolei przedstawiciel współczesnej chicagowskiej sceny bluesowej. Gitarzysta, wokalista, kompozytor – łączący w swojej muzyce klasycznego bluesa z funkowym pulsem. Walker koncertował z wieloma wybitnymi postaciami gatunku, ma na koncie ciepło przyjętą płytę „She Put The Voodoo On Me”. 

Na scenie „Sokolni” nie zabraknie również polskich artystów. Ciekawie zapowiada się występ duetu Sebastian Riedel – Sylwester Kramek, czyli „ojców założycieli” zespołu Cree. Drugim reprezentantem krajowej sceny będzie formacja Limit Blues, której początki sięgają jeszcze lat osiemdziesiątych minionego wieku.

„Imielin Blues Festival” to także szansa dla rodzimych artystów parających się szeroko rozumianym bluesem. Jak co roku, impreza rozpocznie się koncertem konkursowym z atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi dla laureatów. 


Do 10 listopada trwa rekrutacja, zgłoszenia można przesyłać online pod adresem.
 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz