Imielin Blues Festival w międzynarodowym gronie!

19 i 20 listopada – to daty tegorocznej edycji Imielin Blues Festival. Impreza odbędzie się już po raz siódmy, ale po raz pierwszy w Domu Kultury Sokolnia zagrają amerykańscy wykonawcy. Gwiazdą pierwszego dnia będzie duet Shaun Booker & Sean Carney. W niedzielę wystąpi natomiast Khalif Wailin' Walker.
image Khalif Wailin' Walker, fot. mat. prasowe

Cieszę się, że impreza z roku na rok się rozwija. Tradycyjnie rozpoczniemy festiwal konkursem młodych, amatorskich zespołów bluesowych i bluesrockowych. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. Rekrutacja wykonawców rozpocznie się już wkrótce. Zapraszam do śledzenia naszego oficjalnego fanpage'u na Facebooku, gdzie znajdziecie szczegółowe informacje i oczywiście do licznego udziału w konkursie – mówi Grzegorz Kapołka, dyrektor festiwalu.


Dodatkową nagrodą dla najciekawszych wykonawców młodego pokolenia będzie możliwość zagrania w koncercie laureatów przed amerykańskimi gwiazdami festiwalu. 

Gitarzysta, dziennikarz muzyczny, DJ i promotor w jednej osobie, czyli Sean Carney oraz wokalistka Shaun Booker pochodzą z Columbus w stanie Ohio. W 2007 roku Carney zwyciężył w prestiżowym konkursie International Blues Challenge, zdobył także nagrodę im. Alberta Kinga dla najlepszego gitarzysty. Booker również zaznaczyła swoją obecność w tej imprezie. Duet od kilku lat z powodzeniem koncertuje w USA i Europie, prezentując kompozycje ze wspólnej płyty „Blue Plate Special”. W tym roku po raz pierwszy przyjadą ze swoją muzyką do Polski.

Khalif Wailin' Walker to z kolei przedstawiciel współczesnej chicagowskiej sceny bluesowej. Gitarzysta, wokalista, kompozytor – łączący w swojej muzyce klasycznego bluesa z funkowym pulsem. Walker koncertował z wieloma wybitnymi postaciami gatunku, ma na koncie ciepło przyjętą płytę „She Put The Voodoo On Me”. 

Kolejnych wykonawców oraz szczegółową rozpiskę koncertów tegorocznego Imielin Blues Festival poznamy niebawem.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz