Nagrody i goście festiwalu bluesowego w Imielinie

Tegoroczna edycja festiwalu w Imielinie odbędzie się w dniach 22–23 listopada w Domu Kultury „Sokolnia”. Festiwal, którego pomysłodawcą jest znany polski gitarzysta bluesowy Grzegorz Kapołka, cieszył się w zeszłych latach ogromnym powodzeniem.
image Grzegorz_Kapolka_fot.Przemyslaw Kokot

Przypominamy, że do 10 listopada 2014 zespoły mogą zgłaszać swój udział do konkursu odbywającego się w ramach 5. Imielin Blues Festival. Organizatorzy przewidzieli nagrody pieniężne za pierwsze trzy miejsca.

Jak poinformowali dzisiaj Organizatorzy, za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 3000 zł brutto. Za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca nagrody wynoszą odpowiednio 2000 zł i 1500 zł.

 

Dwudniowa impreza, oprócz przeglądu młodych zespołów, to także występy gwiazd. W sobotę 22 listopada wystąpi grupa Jerry's Fingers oraz Jan Gałach Band, a w niedzielę po ogłoszeniu wyników konkursu i mini-koncercie laureatów festiwalu, wystąpi Śląska Grupa Bluesowa z gościnnym udziałem Grzegorza Kapołki. Gościem specjalnym niedzielnego koncertu będzie także grupa Oberschlesien. Czy zobaczymy ich w nowej zaskakującej odsłonie? Przekonamy się 23 listopada w Imielinie.

 

Konkurs odbywający się w ramach 5. Imielin Blues Festival adresowany jest do amatorskich zespołów grających szeroko rozumianego bluesa. Do udziału dopuszczane są także formacje grające blues-rocka.


Spośród wszystkich zgłoszeń, jury, w składzie którego zasiada m.in. Grzegorz Kapołka, zakwalifikuje do drugiego etapu 10 zespołów. Finaliści zaprezentują się na żywo przed jury podczas pierwszego dnia festiwalu.

 

Organizatorzy przewidzieli nagrody pieniężne za pierwsze 3 miejsca. Szczegóły w regulaminie.

 

Wszystkie szczegóły organizacyjne i techniczne do pobrania są dołączonym regulaminie i karcie zgłoszenia.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz