Koncert zespołu Matragona

„Anarti - muzyka zaginionego świata” – taką nazwę nosi koncert z udziałem 7-osobowego zespołu Matragona, na który Dom Kultury Sokolnia w Imielinie zaprasza w ostatnią niedzielę lutego.
image

Grupa zapożyczyła swoją nazwę od jednej z bieszczadzkich gór (990 m n.p.m.), sama zresztą często określa się mianem „orkiestra jednej góry”. Jest to zespół multiinstrumentalistów sięgających w swej twórczości do tradycji muzycznych różnych kultur, używających bogatego etnicznego instrumentarium. Założona w 1992 roku w Sanoku przez Macieja Harnę Matragona jest laureatem m.in. pierwszych miejsc na Mikołajkach Folkowych w Lublinie oraz w konkursie Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w Warszawie.


Muzyka zespołu wymyka się prostej klasyfikacji. Najbliższe prawdy jest chyba określenie world music, przy czym koncerty grupy mają charakter spektaklu, teatru instrumentalnego, w którym główne role grają takie egzotyczne narzędzia muzyczne jak psalterium, harfa gotycka, monochord, kalimba, marimbula, djembe, rawap, drumla, lira korbowa, sitar i wiele innych.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz