Zagraj na Imielin Blues Festival 2016 – atrakcyjne nagrody czekają

image
Rusza rekrutacja wykonawców chętnych do wzięcia udziału w konkursowej części tegorocznej edycji Imielin Blues Festival. Na zgłoszenia zespołów lub solistów organizatorzy czekają do 10 listopada. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne oraz pamiątkowe statuetki.

– Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wysłanie zgłoszenia  wraz z dwoma nagranymi utworami, które będą materiałem dla komisji kwalifikacyjnej. W konkursie mogą wziąć udział tylko zespoły nieprofesjonalne, czyli takie, które nie mają podpisanego kontraktu z żadnym impresariatem i wytwórnią płytową  – mówi Grzegorz Kapołka, dyrektor Imielin Blues Festival i przewodniczący konkursowego jury.

 

Spośród nadesłanych materiałów jurorzy wybiorą najciekawsze propozycje, które zostaną zakwalifikowane do II etapu konkursu. Po raz pierwszy w tym roku zgłoszenia można składać online wypełniając formularz: tutaj>>>

 

II etap odbędzie się 19 listopada w Domu Kultury „Sokolnia” w Imielinie. Początek koncertu w samo południe. Czas prezentacji „live” nie może przekroczyć 15 minut. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 2500 złotych brutto. Laureaci drugiego miejsca – 1500, trzeciego – 1000 złotych. Ponadto najlepszy wykonawca zaprezentuje się przed publicznością podczas koncertu galowego.

 

Tegoroczny Imielin Blues Festival odbędzie się w dniach 19–20 listopada 2016.  To już siódma edycja tej imprezy, ale po raz pierwszy w Domu Kultury „Sokolnia” zagrają amerykańscy wykonawcy. Gwiazdą pierwszego dnia będzie duet Shaun Booker & Sean Carney (zwycięzca prestiżowego konkursu International Blues Challenge sprzed 9 lat). Natomiast w niedzielę wystąpi przedstawiciel chicagowskiej sceny bluesowej – Khalif Wailin' Walker. Na scenie „Sokolni” nie zabraknie również polskich artystów. Ciekawie zapowiada się występ duetu Sebastian Riedel – Sylwester Kramek, czyli „ojców założycieli” zespołu Cree. Drugim reprezentantem krajowej sceny będzie formacja Limit Blues, której początki sięgają jeszcze lat osiemdziesiątych minionego wieku. Wstęp na wszystkie festiwalowe koncerty jest wolny.