Ze Scottem Kelbym przez Bieruń. Spacer fotograficzny

Tego dnia cały świat ruszy z aparatami fotograficznymi. Tyskie Towarzystwo Fotograficzne i Muzeum Miejskie w Bieruniu zachęcają do wzięcia udziału w Scott Kelby's Worldwide Photowalk, jedenastej edycji fotoimprezy z nagrodami wymyślonej przez znanego amerykańskiego fotografa i autora poradników. W pierwszą sobotę października TTF zaprasza do Bierunia - start spaceru o 15.00 na Rynku w Bieruniu.
image

W zeszłym roku spacerowali po Pszczynie, a dwa lata temu szukali centrum miasta w Tychach. Tyskie Towarzystwo Fotograficzne - oprócz coraz bardziej znanych Tyskich Spacerów Fotograficznych - zaprasza już po raz trzeci z rzędu do udziału w Scott Kelby's Worldwide Photowalk, spaceru, który odbywa się jednocześnie na całym świecie. Tego samego dnia tysiące ludzi na całym świecie ruszają na spacery fotograficzne, a później ich zdjęcia biorą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

 

- 6 października z bieruńskiego Rynku wyruszymy na poszukiwania ciekawych kadrów w Bieruniu, prowadzeni przez znawcę przemierzanych terenów. Nie zabraknie akcentów historycznych, o które zadba dobrze znana przez Tyszan Agnieszka Szymula - opowiada o planach na tegoroczną edycję Marcin Zimnal z TTF-u.

 

Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie wszystkich pasjonatów fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu i doświadczenia. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy ani rezerwacje, jednak aby brać udział w konkursie Scotta Kelby'ego, trzeba zarejestrować się na jego oficjalnej stronie (tutaj >>>). Ilość miejsc ograniczona. Rejestracja dostępna tylko w języku angielskim, obowiązuje regulamin spaceru, dostępy na tej stronie.

 

Magdalena Borucka, wiceprezes TTF, wyjaśnia, co sprawiło, że 6 października fotoamatorzy przejdą właśnie przez Bieruń:

 

- Zdecydowaliśmy się na spacer po sąsiednim miasteczku, ponieważ dzięki spacerom fotograficznym organizowanym przez TTF dość dobrze poznaliśmy już zakamarki Tychów. Teraz chcemy zatrzymywać w kadrze także naszą najbliższą okolicę - odwiedzaliśmy już Katowice, Mikołów i Pszczynę - tę ostatnią nawet w ramach zeszłorocznej edycji Scott Kelby's Worldwide Photowalk. Cieszymy się ze współpracy nawiązanej z Muzeum Miejskim w Bieruniu, gdyż będzie to pierwsze wydarzenie, w które włączy się placówka praktycznie zaraz po oficjalnym jej otwarciu 1 października 2018 r.

 

Uczestnicy fotospotkania będą robić zdjęcia, poznawać się i dobrze się bawić, a po spacerze chętni będą mogli wziąć udział w konkursie. Każdy z nich może zgłosić do lidera przechadzki swoje jedno zdjęcie zrobione podczas danego spaceru, spośród których ten wybierze jedną, która przejdzie do kolejnego etapu: wtedy to sam Scott Kelby przejrzy je i wyłoni zwycięzcę. Szansę mają także miłośnicy filmów i smartfonów - równocześnie można będzie zgłosić swoje pospacerowe prace także w kategoriach video i fotografii mobilnej.

 

Obecnie w Polsce jest 7 miejsc zbiórki: w Szczecinie, Zielonej Górze, Gdańsku, Chodzieży, Płocku, Ostrołęce i... właśnie naszym Bieruniu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zostać liderem kolejnego spaceru i wystartować z dowolnego miejsca w najbliższej, ale i dużo dalszej okolicy. Jak dotąd, ponad 10 tysięcy osób zgłosiło udział w prawie 900 spacerach na całym świecie.

powiązane organizacje pozarządowe:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook