BCKino online

BCKino powraca w majowe czwartki. To ukłon w stronę widzów, którzy tęsknią za salą kinową.
image

 

Raz w tygodniu (na razie!) będziecie mogli zobaczyć filmy, które bardzo polecamy. Jak to wygląda? Kupujecie bilet online i dostajecie od nas na maila kod dostępu do filmu, który będziecie mogli zobaczyć określonego dnia o określonej godzinie. Zapraszamy!

 

 

zasady oglądania filmów online:
1. Kup bilet do BCKina online (https://bilety.becek.pl/) do środy, godz. 23.59. Cena biletu 12 zł.
2. Po kupieniu biletu do BCKina online na podany adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu.
3. Na ten sam adres mailowy, w dniu seansu zostanie wysłany link do filmu wraz z hasłem.
4. Link oraz hasło do filmu zostaną aktywowane 5 minut przed seansem (seans rozpoczyna się o 19.00).
5. Oglądanie filmu można rozpocząć w trakcie pierwszej godziny trwania seansu, czyli do 20.00.
Link będzie aktywny jeszcze przez godzinę po zakończonym pokazie, czyli do godziny 23.00.

 

 

harmonogram projekcji:


7 maja (czwartek), godz. 19.00
ASPROMONTE
Akcja filmu, opartego na powieści Pietra Criaco, rozgrywa się w latach 50 na południu Włoch, wśród kalabryjckich wzgórz Aspromonte. Miejsce jest nieprzypadkowe, bowiem sam reżyser Mimmo Calopresti wychował się w niewielkim kalabryjskim miasteczku. W jednym z wywiadów przekonywał, że włoskie południe od zawsze naznaczone było pewną duchowością: „Niebem i piekłem, baśnią i tragedią”. Jego nowy film łączy w sobie wszystkie te elementy. Czas trwania: 87 minut.

 

14 maja (czwartek), godz. 19.00
BŁĄD SYSTEMU
Szeroko komentowany debiut fabularny Nory Fingscheidt jest chwytającą za serce opowieścią o desperackiej potrzebie uwagi, miłości i czułości dziewięcioletniej dziewczynki. Film został doceniony na wielu światowych festiwalach. Zdobył m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, jest także niemieckim kandydatem do OSCARA. Czas trwania: 119 minut.

 

21 maja (czwartek), godz. 19.00
TAJEMNICA HENRIEGO PICKA
Ekranizacja popularnej powieści Davida Foenkinosa to komedia kryminalna pełna zwrotów akcji, niespodzianek i ślepych uliczek. Szczególnie polecana fanom Agathy Christie. W rolach głównych gwiazdy francuskiego kina Fabrice Luchini oraz Camille Cottin. Czas trwania: 100 minut.

 

28 maja (czwartek), godz. 19.00
TAM GDZIEŚ MUSI BYĆ NIEBO
Powrót palestyńskiego reżysera Elii Suleimana po dziesięcioletnim artystycznym milczeniu. Nazywany przez wielu spadkobiercą Bustera Keatona czy Jacques’a Tati, stworzył pełną empatii, humoru i głębokiego humanizmu, autoironiczną opowieść o palestyńskiej tożsamości oraz próbie ucieczki od niej. Film został uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury oraz Nagrodą FIPRESCI podczas ostatniego festiwalu w Cannes. Jest także palestyńskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Czas trwania: 97 minut.

 

Więcej na stronie organizatora.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook