BecekoBUS

W czerwcu i sierpniu na ulice Bytomia wyjeżdża specjalny BecekoBUS. Odwiedza różne bytomskie dzielnice, by tym dzieciom i młodzieży, którzy nie wyjechali na wakacje zaoferować Letni Odjazd Warsztatowy.
image

Po przerwie BecekoBUS powraca. Pojawi się w Bytomiu w czerwcu i sierpniu, zajedzie na Bobrek, do Stolarzowic, na Rozbark, Stroszek i Suchą Górę.

 

W programie:

 

Cyrkuśniki – warsztaty kuglarskie

Zostań artystą cyrkowym, poznaj tajniki żonglowania piłeczkami, latającymi talerzykami, chodzenia na szczudłach drewnianych z asekuracją oraz na mini-szczudełkach, a także sztukę balansowania na rolla-bolla.

Gramy w zielone – warsztaty ekologiczne

A może zostać ogrodnikiem? W ramach „zielonego”, który jest przewodnim tematem warsztatów założysz swój mini ogródek. Spokojnie, to nie jest trudne. Zaczniesz od sukulentów, czyli roślin, które są w stanie przetrwać niemal wszystko, nawet brak wody. Tak, są takie rośliny, w końcu chyba każdy widział kaktusy. Dowiesz się jak łatwo sadzić takie rośliny i jak się nimi opiekować.

 

Sen o betonie – warsztaty filmowe

Lubisz kino? Chciałbyś stworzyć własny scenariusz filmowy i zrealizować film? Pod okiem instruktora będziesz miało okazję spełnić swoje marzenie. Film zostanie zaprezentowany podczas wystawy wakacyjnej w Centrum Sztuki Współczesnej Kronika pod tytułem „Gwiazdki nie są do zabawy”.

Prowadzenie: Hubert Czerepok

 

Wszyscy na start – warsztaty sportowe

Lubisz sport? Lubisz ruch? Lubisz gry i rywalizację? Jeśli tak, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie. Sprawdź się w konkurencjach sportowych wymagających sprawności ruchowej, sprytu, kreatywnego myślenia oraz współpracy grupowej.

Prowadzenie: Gala Perfekcyjne.

 

Formotworki – warsztaty plastyczne

Jesteś Tworzycielem - Marzycielem? Te warsztaty są właśnie dla Ciebie.

Przyjdź, zaprojektuj i stwórz własne Formotworki. Będziesz konstruować, formować, wycinać, kleić, malować, budować. W ruch pójdą nożyczki, taśmy, kleje, farby, sznurki,

z pomocą których powstaną stworki, pojazdy, machiny, roboty, konstrukcje, i co tylko podpowie Ci wyobraźnia. Zostań kreatywnym Inżynierem Wyobraźni.

Prowadzenie: Anna Kałuszka

 

T.ETNO – instrumenty świata – warsztaty muzyczne

Poznaj dźwięki z różnych zakątków naszej planety. Lira korbowa, tambura macedońska, citera węgierska, cytra chińska, kalimby, harmonium, piszczałki, fujarki, afrykańskie bębny - to tylko niektóre z przeszło pięćdziesięciu instrumentów, jakie poznasz. Tak, będziesz mógł też na nich zagrać.

Prowadzenie: Tomasz Drozdek

 

Bujamy w chmurach – warsztaty tworzenia latawców

Stwórz swój własny, samodzielnie skonstruowany i skomponowany latawiec. Lekki i wytrzymały jednocześnie, odpowiedni do podniebnych lotów, ale i do twardych lądowań, tak by służył przez wiele sezonów. Dowiesz się jak prawidłowo i precyzyjnie połączyć elementy, jak zrobić efektowną, widoczną na niebie ozdobę, jak spersonalizować latawiec i zmienić go w latającą postać z krainy fantazji.

Prowadzenie: IMAGIO Art Studio


Bilet:  2 zł za każdy dzień warsztatów.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

Zapisy oraz dodatkowe informacje na temat BecekoBUSa: 32/ 389 31 09 w. 100

 

Pełen rozkład jazy BecekoBUSa dostępny na stronie internetowej organizatora.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz