BeCeKoBus rusza w trasę

W ostatnim tygodniu sierpnia wypatrujcie na ulicach Bytomia BeCeKobusa. Pojazd odwiedzi Stolarzowice, Szombierki, Osiedle Ziętka, Miechowice, Rozbark.
image

BeCeKobus to realizowany już po raz 7 cykl wakacyjnych warsztatów dla dzieci. Zajęcia odbywają w różnych miejscach, w dzielnicach, do których dzieci z Centrum dojeżdżają nietypowym pojazdem – BeCeKobusem. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak aby zapewnić go w stu procentach zachęcamy do zapisywania dzieci na listę. Zapisy rozpoczną się 27 lipca, tel. 32/3893109 w. 100.

Zadania jakie co roku stawiamy przed uczestnikami warsztatów na pewno są okazją do dobrej zabawy, a zarazem sprawdzenia i rozwinięcia swoich umiejętności, możliwości kreacyjnych, rozbudzenia świata wyobraźni, a także poznania rówieśników mieszkających w innych dzielnicach Bytomia.

 

Program BeCeKoBusa 2015 stawia na rozwój fizyczny, doskonalenie zmysłu konstrukcyjnego, inspirowanie do tworzenia dekoracji na podstawie własnych projektów, ćwiczenia z receyclingowego dizajnu, doświadczenia ze świata alchemii.

 

w planie:

 

warsztaty kuglarskie „Najzabawniejszy cyrk świata”(Imagio Art Studio)

 

Co jest potrzebne, żeby wydarzył się cyrk? Trochę przestrzeni, namiot cyrkowy, artyści, publiczność… A czy publiczność może wystąpić na cyrkowej arenie? I kto będzie szczęśliwszy - Ci, którzy występują, czy Ci, którzy tylko patrzą? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w „Najzabawniejszym Cyrku Świata!”, który niebawem zawita do Bytomia. Każdy z uczestników będzie mógł zamienić się w ulicznego artystę i spróbować swoich sił w sztuce żonglerki, cyrkowego tańca czy klaunady! Czeka nas zabawa z muzyką, wirującymi kolorowo piłeczkami, maczugami i talerzami. Będziemy uczyć „chodzenia po linie”, jazdy na monocyklu i szczudlarstwa. A z racji tego, że każdy wystąpi na naszej arenie z własnej woli - będziemy promować ideę nowoczesnego humanitarnego cyrku bez zwierząt - przecież ludzie sami potrafią zachwycić innych własnymi umiejętnościami.

 

Do cyrkowej krainy zapraszają aktorzy i żonglerzy z Imagio Art Studio. Szczudlarze, aktorzy i żonglerzy, którzy szybko potrafią zarazić swoją pasją zabawy i zapałem do ciągłego kształcenia swoich umiejętności. Pracują zgodnie z hasłem „nauka przez zabawę”. Każde dziecko będzie mogło zamienić się w cyrkowca - na buziach wyczarujemy artystyczne makijaże, na głowy założymy samodzielnie zrobione nakrycia głowy. Święto zakończymy wielką wesołą cyrkową paradą ze szczudlarzem na czele i pokazem mega-baniek mydlanych!

 

warsztaty tworzenia latawców (Stowarzyszenie Kuklok)

 

Czy budowanie latawców jest trudne? Podczas próby lotu zawsze towarzyszy nam pytanie wzbije się w powietrze czy nie? Aby nie popełniać błędów konstrukcyjnych warto uczyć się od najlepszych. Dlatego zapraszamy na warsztaty konstruowania latawców prowadzone przez animatorów ze Stowarzyszenia Kuklok z Piekar Śląskich.

 

Stowarzyszenie Kuklok powstało w styczniu 2007 roku w Piekarach Śląskich jako odpowiedź na kulturalne zapotrzebowanie środowiska młodych mieszkańców miasta i jego okolic. Kuklok tworzy grupa ludzi reprezentująca szerokie spektrum poglądów i zainteresowań, których wspólnym celem jest zwrócenie uwagi na konieczność promocji kultury na górnym Śląsku, promocji ludzi aktywnie działających w sferze muzyki oraz sztuki, a także prowadzenie działań uświadamiających potencjał naszego regionu. „Odlotowy” plan realizuje się m.in. podczas „Pikniku z latawcem” organizowanego w Piekarach Śląskich, a także poprzez

prowadzone na terenie województwa warsztaty budowania latawców, warsztaty Tape Art (rzeźbienie z taśmy klejącej), warsztaty ceramiczne, Pixel Attack (gry na pierwszych grach komputerowych).

 

warsztaty rękodzieła „Wzorrowo” (Anna Kałuszka)

 

Będziemy działać! W ruch pójdą szablony, pędzle, gąbki, farby. Za ich pomocą i różnych innych mediów stworzymy wzory na koszulkach, torbach, naszywkach i nadamy im wzorrowy charakter. Jak Zorro szablą, pędzlem postawmy swój znak!

Prowadzenie: Anna Kałuszka - Absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Prowadzi Pracownię, która powstała z pragnienia urzeczywistnienia jej wyobraźni. To właśnie w Pracowni działa wielowymiarowo: od lepienia w glinie, przez budowanie i rysowanie komiksowych historii z grupą Nylon Beuthen, aż po dziecięcy świat Pociecha Pociechy. W ramach Kiermaszu Twórczej Reanimacji Odpadów bierze udział w różnych przetwórczych akcjach. Szeroko pojęty design jest jej pasją i tą pasją dzieli się na co dzień prowadząc warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

warsztaty edukacyjne „Świat Alchemika” (Gala Perfekcyjne)

 

Wykonując proste eksperymenty polegające na sprowokowaniu wybuchu wulkanu, zabawie ze zmieniającą kolory i stan skupienia cieczą, przeprowadzeniu własnych wyścigów odrzutowców, pokażemy co sprawia, że otaczający nas świat jest bardzo ciekawy.

warsztaty plastyczne „Dekoracje i atrakcje”(Gala Perfekcyjne)

 

Podczas warsztatów dowiecie się jak zrobić coś z niczego. Wspólnie odkryjemy możliwości drzemiących w surowcach wtórnych takich jak szklane butelki i słoiki, resztki materiałów, sznurki, wstążki, papierki, itp. czego efektem będą jedyne w swoim rodzaju dekoracje.

 

Prowadzenie: Gala Perfekcyjne (Katarzyna Poloczek, Sylwia Grabińska) - ludzie pełni pasji i pomysłów. Ich działalność jest skupiona wokół aktywności w szerokim pojęciu, organizowania: zajęć ruchowych, tanecznych, sportowych, wyjazdów, spotkań hobbistycznych itd... Perfekcyjne do życia i pracy podchodzą kreatywnie, dlatego też w ich ofercie nie brakuje warsztatów kreatywnych tj. plastycznych, kulinarnych, rękodzieła artystycznego, Eco designu itp.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz