23. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach”

W tym roku na zakończenie Festiwalu wystąpi Katarzyna Groniec z koncertem „Wiszące ogrody”. Jako support wystąpią laureaci 23. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach” z towarzyszeniem Piekarskiej Orkiestry Kameralnej.
image Katarzyna Groniec, fot. mat. prasowe organizatora

Festiwal nieprzerwanie odbywa się od 1992 roku w Bytomiu. Jest to trwający trzy dni przegląd solistów i zespołów wykonujących piosenkę artystyczną (piosenka poetycka, aktorska, poezja śpiewana, piosenka autorska). Ma charakter konkursu. Najlepsi, zdaniem jury, wykonawcy otrzymują nagrody pieniężne. Imprezami towarzyszącymi są koncerty zespołów z kręgu „krainy łagodności” oraz warsztaty wokalne i literackie.

 

Głównym celem przedsięwzięcia jest konfrontacja (głównie młodych) wykonawców poezji śpiewanej z regionu  i innych miejsc w kraju oraz przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych dla uczestników imprezy i osób zainteresowanych. Ważnym celem jest mobilizowanie środowisk twórczych do podejmowania działań artystycznych w dziedzinie szeroko pojętej poezji.

Festiwalowi każdego roku towarzyszą koncerty gwiazd – aktorów czy zespołów wykonujących piosenkę artystyczną. W ostatnich latach w Bytomiu gościli między innymi: Marian Opania, Stanisława Celińska czy grupa Stare Dobre Małżeństwo. Możemy się też pochwalić, że jeden z laureatów „Kwiatów na kamieniach” Kamil Studnicki wyśpiewał Złotego Tukana, czyli Grand Prix na 34. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

program:

6 czerwca (piątek), godz. 16.00
koncert konkursowy (regulamin dostępny na www.becek.pl)
wstęp wolny

7 czerwca (sobota)
godz. 10.00 – warsztaty dla laureatów oraz osób zainteresowanych
godz. 17.00 – koncert grupy Obok Sceny
wystąpią:
poeci z Obok Sceny
Martyna i Wiesław Ciecieręga
Mariola Konieczna
Angelika Szcześniak z zespołem
oraz wybrani laureaci 2014
wstęp wolny

8 czerwca (niedziela)
godz. 18.00 – galowy koncert laureatów z towarzyszeniem Piekarskiej Orkiestry Kameralnej
gwiazda festiwalu: Katarzyna Groniec z Zespołem, koncert „Wiszące ogrody”
bilety: 35 zł

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz