6. Bytomski Jarmark Średniowieczny

Damy i rycerze! Żaki i kramarze! Przybywajcie! Tegoroczny Jarmark Średniowieczny odbędzie się na terenie Parku Miejskiego im. F. Kachla w Bytomiu.
image

Na widzów czeka szereg widowiskowych konkurencji, w których swe siły zmierzą najlepsi łucznicy i rycerze z całego kraju. W programie między innymi: pojedynki na miecz długi, pojedynki na miecz i tarcze oraz pełno-kontaktowe Walki Drużyn Rycerskich - starcia z użyciem różnorodnej broni dla najwaleczniejszych. Nie zabraknie także pokazowej bitwy, podczas której zostaną wytoczone ciężkie działa artyleryjskie - a wydarzenie to nawiązywać będzie do roku 1430, kiedy to pod murami Bytomia odbyły się walki z husytami. Przybędzie wielu legendarnych już w Polsce rycerzy - zdobywców medali na turniejach rangi Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata.

6. Bytomski Jarmark Średniowieczny to sporo atrakcji dla całych rodzin m.in. niezwykły pokaz z żywym ogniem Fire Show, spektakl średniowieczny „Za siedmioma wiekami” w wykonaniu Teatru Trójkąt, atrakcją będzie również koncert muzyki dawnej oraz występ zespołu Castle Dreams - duetu wykonującego muzykę rockową z elementami folku.

 

Jak co roku, na imprezie nie zabraknie również pokazów z udziałem zwierząt, które od wieków towarzyszyły ludziom. W programie przewidziano pokaz sokolniczy oraz pokaz jazdy konnej. Jarmark to także obóz rycerski, historyczne namioty i kramy, które oferować będą typowe średniowieczne wyroby i potrawy, stoiska rzemieślników, którzy są licznie odwiedzani przez dzieci, a to za sprawą różnorodnych otwartych warsztatów (garncarskich, kowalskich, szycia szmacianych lalek, a nawet dojenia krowy).

Program Jarmarku:

31 sierpnia (sobota)

13.00 Oficjalne rozpoczęcie

13.30 Samoczwart – walki dwuosobowych pocztów rycerskich

14.30 Pokaz konny – najazdy kopijnicze

15.30 Bieg dam

16.30 Oblężenie husyckie Bytomia – Bitwa o dowódcę

17.00 Walki Drużyn Rycerskich – 3 vs 3 oraz 8 vs 8

19.00 Pokaz sokolniczy

20.00 Rywalizacja rycerska z udziałem publiczności

21.00 Koncert Castle Dreams

22.00 Fire Show

Atrakcje dla publiczności: garncarstwo, kowalstwo, szycie szmacianych lalek, dojenie krowy.

 

1 września (niedziela)

11.00 Turniej łuczniczy

12.00 Turniej miecza i tarczy

13.30 Turniej miecza długiego

14.00 Teatr Średniowieczny Trójkąt - spektakl: „Za siedmioma wiekami”

15.00 Turniej maczania łba w balii

16:00 Zakończenie turnieju i rozdanie nagród

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz