Egipskie hieroglify

Zima za oknem, a Muzeum Górnośląskie zaprasza dzieci na swoistą podróż do gorącego Egiptu. Tym razem tematem zajęć będzie egipskie pismo, czyli hieroglify. Jak wyglądały? Do czego służyły? Kto i kiedy ich używał? I przede wszystkim, czy łatwo je odczytać?
image hieroglify, Wikimedia Commons, fot. A☮ineko

Zajęcia, ma których poszukamy odpowiedzi na powyższe pytania, będą prowadzone w dwóch kategoriach wiekowych. Na godzinę 11.30 zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 7 lat, natomiast później, na godzinę 13.00 – dzieci w wieku od 8 lat wzwyż.

 

W czasie warsztatów młodsze dzieci spróbują swoich sił w rysowaniu hieroglifów, starsze wezmą udział w zabawie w szyfrowanie wiadomości. Poznają techniki zatajania informacji. Będą szyfrować i odczytywać zapisane w ten sposób zdania. Kto okaże się najlepszym szyfrantem oraz jaki szyfr będzie najskuteczniejszy? Zapraszamy w sobotę, 6 lutego, by się o tym przekonać.

 

Koszt udziału w zajęciach wynosi 6 zł. Obowiązują zapisy (na dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji, tel. 32-281-82-94 w. 127.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz