HartOFFanie Teatrem – wieczór 81 - „Franz S.” - Teatr Interaktywny

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklem HartOFFanie Teatrem. Tym razem zostanie zaprezentowana sztuka  „Franz S.” w wykonaniu Teatru Interaktywnego. Po spektaklu organizatorzy zapraszają na spotkanie z zespołem.
image

Kim był człowiek, od którego zależały losy milionów? Co myśleli o nim jego współcześni? Co pomyślisz o nim ty?


Nowy projekt teatralny Teatru Interaktywnego to próba spojrzenia na tę historię poprzez emocje młodych ludzi. Do projektu zaproszono bowiem dziesięcioro gimnazjalistów, którzy będą grać historię na żywo reżyserowaną przez trójkę twórców projektu. Widzowie będą więc mogli uczestniczyć w procesie tworzenia tej interaktywnej formuły teatru i spoglądać na przedstawianą historię zarówno swoimi oczami, jak i oczami młodych improwizujących aktorów.


Teatr Interaktywny to tymczasowa nazwa zespołu, a zarazem metody pracy grupy młodych ludzi, którzy pod opieką instruktorów zrealizowali już cztery projekty: „Córka”, „Judyta”, „15+”, „Siostry”. Projekt prowadzi Marcin Drzazga, biorą w nim udział m.in. uczennice śląskich liceów i studentki. Projekt jest autorskim działaniem całej grupy.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz